ZagranicaTeksas/ Zakaz dla paszportów szczepionkowych i kary dla firm, które będą go wymagały

Karol Kwiatkowski9 czerwca, 20212 min

Gubernator stanu Teksas, Greg Abbott, podpisał w poniedziałek ustawę mającą na celu ukaranie firm, które wymagają dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 od klientów i pracowników.  Podpis Abbotta oznacza, że ​​firmy, które wymagają tak zwanych paszportów szczepionkowych, nie mogą uzyskać kontraktów stanowych i mogą utracić licencje stanowe lub pozwolenia na prowadzenie działalności. 

Firmom z Teksasu, które wymagają szczepienia klientów przeciwko COVID-19, odmówi się umów stanowych i mogą utracić licencje lub pozwolenia na prowadzenie działalności na mocy przepisów, które gubernator Greg Abbott podpisał w poniedziałek.

„Teksas jest otwarty w 100% i chcemy mieć pewność, że masz swobodę poruszania się tam, gdzie chcesz, bez ograniczeń” – powiedział Abbott przed podpisaniem ustawy w filmie, który opublikował w poniedziałek na Twitterze – „Dzisiaj podpisałem ustawę, która zabrania jakiejkolwiek firmie z Teksasu lub podmiotowi rządowemu wymagania paszportów szczepionek lub jakichkolwiek informacji o szczepionkach”.

Niemal połowa wszystkich Teksańczyków otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Około 36,5% Teksańczyków jest w pełni zaszczepionych.

W kwietniu Abbott wydał zarządzenie zabraniające agencjom państwowym, wydziałom politycznym i organizacjom otrzymującym środki publiczne tworzenia „paszportów szczepionek” lub w inny sposób wymagającego od kogoś przedstawienia dowodu szczepionki przeciw COVID-19 w celu uzyskania usług.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście − 16 =