PolskaSąd tymczasowo aresztował dwóch podejrzanych o zabójstwo 20-latka w Żyrardowie

Nasza Polska5 czerwca, 20214 min

Sąd Rejonowy w Żyrardowie (Mazowieckie) aresztował w sobotę na trzy miesiące dwóch podejrzanych o zabójstwo 20-letniego mężczyzny. Obu podejrzanym w wieku 21 i 28 lat prokuratura wnioskująca o areszty, przedstawiła zarzuty zabójstwa oraz działania wspólnie i w porozumieniu.

Do zabójstwa doszło w nocy ze środy na czwartek, gdy około godz. 2 do 20-letniego mężczyzny, stojącego wraz z kobietą przy bramie jednej z kamienic w Żyrardowie, podjechał samochód, z którego po otwarciu szyby został oddany strzał – pocisk trafił mężczyznę w szyję, powodując zgon na miejscu; samochód, z którego oddano strzał, szybko odjechał.

W związku z tym zdarzeniem jeszcze w piątek policja zatrzymała w jednym z hosteli w Łodzi dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat. Zostali oni przewiezieni do Żyrardowa, gdzie zostali przesłuchiwani w tamtejszej Prokuraturze Rejonowej – obaj usłyszeli ostatecznie zarzuty.

Wobec obu podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu oraz dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim, sąd zastosował areszt na trzy miesiące – przekazała w sobotę PAP Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku, której podlega prokuratura żyrardowska. Jak zaznaczyła, podczas przesłuchania podejrzani nie przyznali się do przedstawionych zarzutów.

„Nadal ustalane są motywy ich działania” – powiedziała PAP prokurator Śmigielska-Kowalska. Dodała, iż obaj podejrzani byli już wcześniej znani organom ścigania, m.in. w związku ze sprawami dotyczącymi narkotyków.

W ramach wyjaśniania okoliczności zabójstwa 20-latka z Żyrardowa, prokuratura informowała w piątek, że przesłuchano ponad 20 świadków i planowane są dalsze czynności, w tym także kolejne przesłuchania oraz sekcja zwłok ofiary, a także powołanie biegłych z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej.

Jak podawała wcześniej policja, rannemu od postrzału 20-latkowi świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni – mimo udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł. Według wstępnych ustaleń prokuratury, w samochodzie, z którego padł strzał, znajdowały się dwie osoby. Informowano też, że obaj zatrzymani w sprawie, jako mieszkańcy Żyrardowa, znali ofiarę.

Zgodnie z art. 148. Kodeksu karnego, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − 3 =