PolskaProf. Sadura: Nie zaszczepisz się, nie korzystasz z państwowej ochrony zdrowia, szkoły, przedszkola

Jeśli rodzina nie przedstawi zaświadczenia, że jej członkowie się zaszczepili, to nie widzę podstaw, aby ta rodzina korzystała m.in. z publicznej służby zdrowia, szkoły czy przedszkola. Proszę bardzo, te osoby mogą korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej czy prywatnego szkolnictwa – powiedział w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego prof. UW, dr hab. Przemysław Sadura, wykładowca Wydziału Socjologii UW, kurator Instytutu Krytyki Politycznej oraz członek zespołu Krytyki Politycznej.

– Jeśli ludzie chcą korzystać z dóbr publicznych oferowanych przez państwo, to też muszą dołożyć się do tych dóbr. W tym przypadku, jeśli chcą korzystać z odporności, muszą się zaszczepić. Wobec tego, jeśli rodzina nie przedstawi zaświadczenia, że jej członkowie się zaszczepili, to nie widzę podstaw, aby ta rodzina korzystała m.in. z publicznej służby zdrowia, szkoły czy przedszkola. Proszę bardzo, te osoby mogą korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej czy prywatnego szkolnictwa – mówił Sadura.

W ocenie prof. Sadury nie ma mowy tutaj o dyskryminacji: „To nie jest dyskryminacja, tylko objęcie niepłacącego sankcją za to, że próbuje korzystać z dóbr publicznych nie dorzucając się do nich”.

Sadura pochwala również uzależnienie wypłaty świadczeń typu 500 plus od zaszczepienia się.  „Ta argumentacja jest dość sensowna i można się z nią zgodzić. Konieczność szczepień ma podbudowę naukową, medyczną, nie jest przejawem widzimisię jakiegoś polityka. Jednak ewentualne wykluczenie z korzystania z usług publicznych jest bardziej zasadne niż odebranie świadczeń. Osoby niezaszczepione korzystające z usług publicznych stwarzają realne zagrożenie dla innych” – wyjaśnia naukowiec.

Źródło: Dziennik Zachodni

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

8 komentarzy

 • Jacek

  31 maja, 2021 at 12:08 pm

  Sadura to złol i tępy c.uj. Po prostu.

  Odpowiedz

 • jakub

  31 maja, 2021 at 12:10 pm

  to jest chyba zamierzona prowokacja, żeby kogoś wkurzyć. „Profesor Socjologii” wspierany przez Fundację Eberta. Gdzie są te badania potwierdzające to co mowi ten „Profesor” socjologii. Wszelkie badania wskazują na zupełnie co innego…a badania „szczepionek” dopiero trwają. Takich „szczepionek” jaki z niego”profesor”

  Odpowiedz

 • Marcin

  31 maja, 2021 at 1:26 pm

  „Jeśli rodzina nie przedstawi zaświadczenia, że jej członkowie się zaszczepili, to nie widzę podstaw, aby ta rodzina korzystała m.in. z publicznej służby zdrowia, szkoły czy przedszkola. Proszę bardzo, te osoby mogą korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej czy prywatnego szkolnictwa – powiedział w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego prof. UW, dr hab. Przemysław Sadura”

  W taki razie trzeba odstąpić od płacenia podatków jeśli się nam nie pozwala korzystać!!!!!

  Odpowiedz

  • Daniel

   31 maja, 2021 at 2:50 pm

   Dołączam się, jeżeli mam nie korzystać z „dóbr” oferowanych przez Państwo, to nie zgadzam się na opodatkowanie mojego zarobku. Bo i tak z Waszycj śmiesznych dóbr nie korzystam…

   Odpowiedz

 • Dobroczynek

  31 maja, 2021 at 3:32 pm

  To taka rodzina przestaje płacić podatki składki itp. A dodatkowo dostaje zwrot wszystkich zapłaconych… I tyle w temacie

  Odpowiedz

 • Podatnik

  1 czerwca, 2021 at 7:00 pm

  Dokładam się doktorku podatkami i stałym haraczem na świadczenia socjalne i zdrowotne. Zwolnij z podatków niezaszczepionych – my sobie poradzimy, ale wy bez naszych podatków – szacowna służbo zdrowia – nie będziecie mieli funduszy…

  Odpowiedz

 • Jakub

  1 czerwca, 2021 at 7:16 pm

  Ekhm…. Za naukowca tego Pana bym nie brał tylko za jakiegoś „bredniopisarza”. Nie można ograniczyć korzystania z dóbr publicznych, podczas gdy wszyscy obywatele RP płacą na te dobrą w podatkach czy też składkach na NFZ, czyli są jakby współwłaścicielami tych dóbr. Pan Sadura odleciał, może to wpływ Astry Zenka, Picera lub Dziąsło&Dziąsło.🤣

  Odpowiedz

 • Ania

  12 czerwca, 2021 at 10:57 am

  Chętnie zrezygnuję z publicznej służby zdrowia w postaci niepłacenia składki zdrowotnej. Nie podoba mi się, że moje ciężko zarobione pieniądze są przeznaczane na wspieranie bezczynności lekarzy i na loterię dla ODszczepieńców. Sama od dawna korzystam z prywatnej opieki zdrowotnej, kompleksowej, gdzie personel wykazuje się wysoką kulturą osobistą.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

2 × cztery =