PolskaŁódzkie/ Dzięki obserwacjom z drona w 3 godziny policja wykryła 24 wykroczenia drogowe

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W zaledwie trzy godzin patrole z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podczas obserwacji z drona ujawniły 24 kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych – podała w niedzielę rzeczniczka policji w regionie mł. insp. Joanna Kącka.

Rzeczniczka zaznaczyła, że podobne patrole drogowe z wykorzystaniem drona będą sukcesywnie prowadzone na terenie województwa łódzkiego.

W mijający weekend na drodze krajowej nr 71 w powiecie zgierskim (Łódzkie) policjanci z zespołu „SPEED” przeprowadzili działania, podczas których został wykorzystany został bezzałogowy statek powietrzny” – przekazała Kącka. „Tylko w trzy godziny ujawniono 24 wykroczenia popełnione przez kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych ” – podkreśliła.

Bezzałogowe statki powietrzne policji – jak wyjaśniła rzeczniczka – są wyposażone w kamerę „ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną z zoomem optycznym i cyfrowym”. „Pozwala to, w ramach codziennej służby, na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej” – zwróciła uwagę.

Policyjne drony – jak dodała – mogą również służyć do wykonywania zdjęć na miejscu wypadku drogowego.

„Chodzi o to, żeby kierowca, którego wykroczenie zostanie zauważone z powietrza, był jak najszybciej zatrzymany. Taki sposób działania potęguje przekonanie o nieuchronności kary, co ma nie mniejsze znaczenie niż sam mandat” – argumentowała Kącka. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 − czternaście =