ZagranicaNiemcy/ Kampania edukacyjna na temat szczepień, skierowana także do Polaków w Niemczech

Magdalena Targańska28 maja, 20213 min

W Niemczech ruszyła akcja „Zaszczepić się przeciwko koronawirusowi”. To ogólnokrajowa inicjatywa tygodnika „Stern”, telewizji RTL i n-tv oraz portalu Handbook Deutschland. Skierowana jest także do Polaków w Niemczech. „Jesteśmy jak najbardziej za” – informuje PAP Ambasada RP w Berlinie.

Inicjatywa mediów ma na celu edukację i informowanie. Czy należy się szczepić? Jak działają szczepionki? Jakie są zagrożenia? Z odpowiedziami na te i inne pytania, inicjatorzy zwracają się do wszystkich osób mieszkających w Niemczech, w tym do licznej społeczności polskiej, aby ułatwić im podjęcie decyzji o szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Sercem kampanii edukacyjnej jest platforma internetowa www.impfen-gegen-corona.eu, gdzie można znaleźć informacje na temat szczepień w jedenastu językach, w tym w polskim i m.in.: arabskim, bułgarskim, angielskim, francuskim, rosyjskim, hiszpańskim, tureckim i oczywiście niemieckim.

Zapytany o zdanie na temat tej inicjatyw rzecznik prasowy Ambasady RP w Berlinie Dariusz Pawłoś podkreśla: „Co do konieczności szczepień rządy naszych krajów nie mają wątpliwości, dlatego jeśli akcja dotyczy również ochrony Polaków mieszkających, przebywających i pracujących w Niemczech, a szczególnie ochrony ich zdrowia i życia, to jesteśmy jak najbardziej za”.

Dlatego też „będziemy uczestniczyć w promocji szczepień, jak robimy to do tej pory, zarówno na naszych stronach internetowych, jak również przekazując te informacje do polskich organizacji działających w Niemczech” – zapewnia Pawłoś.

Rzecznik dodaje także, że „prawie wszyscy dyplomaci, w tym także pan ambasador Andrzej Przyłębski, i pracownicy Ambasady RP w Berlinie (u których nie ma przeciwskazań) już się zaszczepili, bądź są w trakcie szczepień”.

 

Z Berlina Berenika Lem ańczyk (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 3 =