Artykuł partneraJak stosować odżywkę w sprayu? Zobacz poradnik

Nasza Polska26 maja, 20216 min

Odżywka w sprayu to szczególny typ odżywki bez spłukiwania, który jest wyjątkowo prosty w aplikacji i wyjątkowo skuteczny, jeśli chodzi o działanie. 

Odżywka w sprayu to szczególny typ odżywki bez spłukiwania, który jest wyjątkowo prosty w aplikacji i wyjątkowo skuteczny, jeśli chodzi o działanie. Ten typ kosmetyku z pewnością docenią posiadaczki cienkich, skłonnych do obciążania włosów (dla których odżywki bez spłukiwania w kremie mogłyby być zbyt ciężkie) oraz osoby żyjące w ciągłym biegu, które zwyczajnie nie mają czasu na bardziej mozolną pielęgnację kosmyków. W takiej sytuacji produkt sprawdzi się jako substytut tradycyjnej odżywki. Odżywka sprayu sprawdzi się także w przypadku włosów osłabionych i przesuszonych, jako dodatkowe uzupełnienie pielęgnacji.

Ważne: jak stosować odżywkę w sprayu?

Odżywkę w sprayu można stosować na różne sposoby i każdy z nich będzie skuteczny. Należy go tylko dopasować do potrzeb naszych włosów i oczekiwanych rezultatów. Odżywkę w sprayu możemy stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. Ta pierwsza metoda sprawdzi się w momencie, gdy chcemy szybko wygładzić nasze pasma i nadać im odpowiedniego blasku. Stosowanie odżywki w sprayu na mokro dobrze robić z kolei w przypadku puszących się włosów lub przed stylizacją z wykorzystaniem temperatury. Wystarczy wówczas wilgotne pasma spryskać niewielką ilością preparatu, a następnie przeczesać włosy dla lepszego rozprowadzenia odżywki.

Odżywka w sprayu sprawdzi się nie tylko po umyciu włosów – można ją stosować także przy reanimacji fryzury kolejnego dnia. Wystarczy zwilżyć pasma, spryskać je odżywką, rozczesać i ułożyć jak zwykle, by cieszyć się odżywionymi i połyskującymi pasmami.

Trzeba znaleźć „swój sposób”

Należy pamiętać, że każde włosy są inne i u każdego sprawdzi się inna metoda – najlepiej wypróbować je wszystkie po kolei, by przekonać się, co służy naszym włosom. Istotna może być też sama ilość preparatu. O ile generalnie odżywki w sprayu są mniej obciążające od odżywek w kremie, to jednak właścicielki cienkich, szybko przetłuszczających się lub podatnych na obciążanie pasm, mogą łatwo przesadzić z ilością. W niektórych przypadkach wystarczy zaledwie kilka psiknięć, by odżywić włosy. Z kolei posiadaczki włosów grubszych, o wyższej porowatości mogą pozwolić sobie na większą ilość preparatu i stosować odżywkę w sprayu nawet zaraz po odżywce tradycyjnej – sprawdź najlepsze odżywki do włosów  https://www.fryzomania.pl/category/odzywki-do-wlosow

Co zawiera dobra odżywka w sprayu?

Produkty na rynku są różne. Różnią się także ich składy, nie tylko ze względu na jakość, ale także na przeznaczenie danej odżywki. Niemniej jednak uważamy, że każda jakościowa odżywka do włosów w sprayu powinna zawierać kilka istotnych składników:

  • Humektanty – czyli nawilżacze. Zazwyczaj jest to gliceryna lub panthenol. Gliceryna może puszyć niektóre włosy, dlatego warto obserwować, jak nasze pasma reagują. Właścicielkom włosów wysokoporowatych i kręconych zaleca się stosowanie produktów z panthenolem.
  • Emolienty – otaczają nasze włosy specjalną otoczką, wygładzają i zapewniają blask. Zazwyczaj emolientami są naturalne olejki.
  • Proteiny (np. jedwab, keratyna) – odbudowują włókna włosa
  • Ekstrakty z owoców – zawierają odżywcze witaminy, pomagają wydobyć blask z włosów
  • Ceramidy – zapewniają włosom sprężystość
  • Filtry UV – bardzo ważny czynnik chroniący nasze włosy (ich strukturę i kolor) przed słońcem.
Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 2 =