Sośnierz dementuje doniesienia o przejściu do Polski 2050

Nasza Polska21 maja, 20214 min

Z punktu widzenia aktualnych planów nie przewiduję takich ruchów – tak o doniesieniach o przejściu do koła Polski 2050 powiedział poseł kola Polskie Sprawy, polityk Porozumienia Andrzej Sośnierz. „W ramach koła Polskie Sprawy chcemy budować jego tożsamość” – powiedział Sośnierz.

Były polityk Porozumienia Wojciech Maksymowicz, który dołączył w czwartek do koła Polska 2050 podczas wywiadu w radiu TOK FM w piątek wśród osób, które są bliskie przejścia do koła partii Szymona Hołowni wymienił obecnego posła Andrzeja Sośnierza.

W rozmowie z PAP Sośnierz zdementował informacje przekazane przez Maksymowicza.

„Oczywiście na dzisiaj nie mam takich planów. Mówię +na dzisiaj+, bo w Polsce scena polityczna tak faluje i zmienia się, że nic nie jest pewne, jeśli nawet PiS z Lewicą zrobił taką +koalicję+, to co jeszcze jest niemożliwe?” – powiedział polityk Porozumienia.

„Z punktu widzenia aktualnych planów nie przewiduję takich ruchów – w ramach koła Polskie Sprawy chcemy budować jego tożsamość i na dzisiaj tak to wygląda” – dodał.

Sośnierz pytany o rozszerzenie koła o kolejnych posłów odparł, że gdyby była taka wola, to koło mogłoby być już dwukrotnie większe.

„My jednak dbamy o to, co może nie jest najbardziej typowe dla polskiej sceny politycznej, żeby skupić osoby myślące podobnie, nie od prawa do lewa, tylko jesteśmy formacją prawicowo-konserwatywną, nie tak radykalną jak Konfederacja, bardziej pragmatyczną, ale jednak prawicową i w związku z tym nie będziemy dobierali osób, które mają zupełnie odmienne poglądy tylko dlatego, żeby liczby się powiększyły” – powiedział.

„Są szanse na to, żeby koło było większe, ale jego dalsze losy to trudno w tej chwili przesądzać” – podkreślił

Andrzej Sośnierz pod koniec kwietnia tego roku odszedł z klubu parlamentarnego PiS, pozostając jednak członkiem koalicyjnego Porozumienia Jarosława Gowina. Po odejściu z klubu PiS Sośnierz wraz z posłami związanymi wcześniej z Kukiz’15: Agnieszką Ścigaj i Pawłem Szramką założyli koło poselskie „Polskie Sprawy”. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk