Rzecznik rządu apeluje o szczepienie się i grozi czwartą falą

Apelujemy do wszystkich, aby podeszli do szczepień na COVID-19 – mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Szczepienia są dobrowolne, ale od ich liczby zależy, czy uchronimy się przed negatywnymi skutkami potencjalnej kolejnej fali jesienią – przekonywał.

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany podczas czwartkowej konferencji prasowej o akcję promocyjną szczepień przeciw COVID-19.

„Program szczepień jest niezwykle istotny, byśmy mogli w szczególności na jesień podejść do funkcjonowania życia społecznego i gospodarczego z o wiele większym spokojem” – przyznał Müller.

„Dlatego ogromna akcja informacyjna, którą rozpoczęliśmy, jeśli chodzi o szczepienia. Chciałbym podziękować wszystkim sportowcom, aktorom, którzy zaangażowali się w promowanie szczepień” – poinformował.

Przyznał, że „jeśli chodzi o szczepienia dobrowolne w Polsce, ich poziom nigdy nie był na wysokim poziomie”.

„Przed nami ogromne wyzwanie, aby przekonać tę grupę osób, które są nadal sceptyczne, jeśli chodzi o szczepienia. Stąd ta bardzo szeroka, niespotykana akcja informacyjna, jeśli chodzi o zasięgi, angażująca przedstawicieli różnych grup społecznych w tym różne znane osoby, które wspierają tę akcję” – mówił rzecznik rządu.

Przyznał, że szczepienia są dobrowolne, „ale od ich liczby zależy, czy uchronimy się przed negatywnymi skutkami potencjalnej kolejnej fali jesienią”. „Apelujemy do wszystkich, aby do tych szczepień podejść” – podkreślił.

Müller przypomniał też, że Polska ma sprawny system informatyczny pokazujący, czy dana osoba jest w pełni zaszczepiona. „Taka informacja może być przydatna w Unii Europejskiej” – zwrócił uwagę.

Podczas podróży w niektórych krajach UE może być tak, mówił, że będzie wymagany albo test, albo informacja o zaszczepieniu.

„Jeśli chodzi o regulacje wewnętrzne, krajowe, w niektórych miejscach nie wliczają się w limit osób te osoby, które mają pełne szczepienie. Takim limitem nie są objęte np. osoby, które będą uczestniczyły weselach i innych imprezach rodzinnych” – mówił rzecznik rządu. (PAP)

Autor: Piotr Śmiłowicz

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk