Młodzież nie chce się szczepić

Magdalena Targańska19 maja, 202122 min

Uprawnionych do szczepienia jest 1,4 miliona nastolatków. Tylko 40 tys. z nich zgłosiła się na szczepienia.

Rząd rozpoczął szczepienia grupy w wieku 16-18 lat. Pełnomocnik rządu ds. szczepień przyznał, że zainteresowanie szczepieniami w tej grupie wiekowej jest niewielka. Rząd planuje kolejną kampanię medialną.

Od północy dzisiaj, jeśli chodzi o 16- i 17-latków, zgłosiło się nieco ponad 40 tys. osób. To narazie niewielki poziom zainteresowania. Nie chcę podać dokładnego procentu, bo nie chcę popełnić błędu, ale jest wyraźnie mniejsze zainteresowanie niż wcześniejszych roczników. Będziemy nad tym pracować, realizując kampanię profrekwencyjną – przyznał Dworczyk.

Młodzież do szczepień mają zachęcić youtuberzy i influencerzy.  Europejska Agencja Leków dopuściła tylko jedną szczepionkę do stosowania u osób 16-letnich i starszych. Jest to preparat „Comirnaty”, wyprodukowany przez Pfizera.

W Polsce rejestracja najmłodszej grupy wiekowej trwa od 9 maja. Zainteresowanie szczepieniami młodych ludzi jest poniżej jednego procenta, a szczepionki przeznaczone dla tej grupy to ponad dwa miliony dawek.

Źródło: portal-polski.pl

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 comments

 • jakub

  19 maja, 2021 at 1:15 pm

  Dworczyk harcerzyku….co jesli młodzi będą cierpieć na choroby o których się tobie nawet nie śniło? Skąd u ciebie ta pewność, że ten eksperyment jest bezpieczny?

  Reply

 • Hofer

  19 maja, 2021 at 7:18 pm

  Czyli młodzież nie taka głupia jak to rządzący myśleli.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk