Premier: szczepienia to jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii

Tym, którzy się jeszcze nie zaszczepili, chciałbym powiedzieć, że to jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii; proszę i zachęcam – rejestrujmy się na szczepienia – zaapelował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Premier zainaugurował w piątek, razem z polskimi sportowcami, akcję „Ostatnia prosta”, która ma zachęcać do szczepienia się przeciw Covid-19.

„Ruszamy dziś z kampanią, którą nazwaliśmy „Ostatnia Prosta” – ogłosił także na Facebooku szef rządu.

„Jeśli wszyscy solidarnie przystąpimy do programu szczepień, rzeczywiście może okazać się, że to już ostatnia prosta przed powrotem do normalności. Może nie będzie ona tak krótka, jak byśmy chcieli, ale to właściwy kierunek w walce z wirusem” – napisał premier.

„Tym, którzy się jeszcze nie zaszczepili, chciałbym powiedzieć, że to jedyna droga do pozbycia się ograniczającej nas pandemii” – podkreślił Morawiecki.

Zachęcał też, by brać przykład z naszych sportowców, którzy solidarnie zgodzili się wziąć udział w akcji „Ostatnia prosta”. Morawiecki wymienił m.in. Otylię Jędrzejczak, Kingę Dróżdż, Piotra Małachowskiego, Konrada Bukowieckiego. Łącznie – jak przekazał – w akcji weźmie udział 50 ambasadorów.

Morawiecki podziękował też organizatorom i koordynatorom kampanii – Michałowi Dworczykowi, Danucie Dmowskiej-Andrzejuk, Ministerstwu Aktywów Państwowych.

„A wszystkich jeszcze raz proszę i zachęcam – rejestrujmy się na szczepienia” – zaapelował premier. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • jakub

  19 maja, 2021 at 1:38 pm

  jedyny sposób dojścia do miski ryżu….

  Reply

 • Hofer

  19 maja, 2021 at 7:20 pm

  „Ostatnia prosta” :-))) popłakałem się, następna kampania – „NOGAMI DO PRZODU”

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk