Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a nawet marzenia

Magdalena Targańska15 maja, 20216 min

Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może coś trudniejszego, polskie marzenia – powiedział podczas prezentacji Nowego Ładu prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.

„Przypadł mi dzisiaj zaszczyt przedstawienia wstępu do omówienia programu Polski Ład – programu obszernego, wielkiego, programu, który został sformułowany niedawno i dzisiaj po różnego rodzaju przygodach ma być przedstawiony Polakom” – mówił prezes PiS.

 

„Ktoś zapyta, dlaczego dzisiaj, teraz. Otóż wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia. Oczywiście nie jesteśmy tego pewni i ciągle musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez dogaszenia pandemii, jeśli się będzie ona dalej szarzyć, a od czasu do czasu wybuchać jak ognisko, to wtedy wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu” – dodał Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że „Polski Ład jest oparty o polskie wartości”.

„Zawsze prowadziliśmy naszą politykę właśnie w oparciu o takie wartości” – przekonywał Kaczyński. „Polska oparta o tradycję, o solidarność, Polska sprawiedliwa, Polska równych szans, niezależnie od tego gdzie się urodził, zarówno w wymiarze społecznym jak i terytorialnym, to był nasz cel i to był polski cel, bo to jest głęboko osadzone w naszej kulturze, naszej tradycji i naszym myśleniu” – podkreślał.

Stąd, jak mówił, jest ta nazwa Polski Ład. „Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może nawet jeszcze coś więcej, jeszcze coś trudniejszego, polskie marzenia” – zaznaczył prezes PiS.

Polacy są słusznie przekonani, że należy im się taki poziom życia jak na zachodzie – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji „Polskiego Ładu”.

W sobotę w Warszawie odbywa się konwencja programowa, na której prezentowany jest „Polski Ład”, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. „Wierzymy w siłę polskiego państwa, jego sprawność, wierzy w rozsądek Polaków i dlatego przedstawiamy Polski Ład” – mówił Jarosław Kaczyński tłumacząc, dlaczego prezentacja odbywa się akurat teraz.

„W ciągu w ostatnich pięciu lat działaliśmy sprawnie, istniała strategia odpowiedzialnego rozwoju i bardzo się sprawdzała, Polska się rozwijała i to na dwa sposoby: rozwijała się gospodarczo, w dobrym tempie, bardzo przyzwoitym tempie i jednocześnie rozwijała się społecznie: rosły płace, ograniczono nędzę, zmniejszały się dystanse społeczne, uporządkowane także finanse publiczne z bardzo dobrymi efektami” – dodał Kaczyński.

Jak zaznaczył, osiągnięć było bardzo wiele, ale na czoło trzeba wysunąć to, co jest znakiem firmowym Zjednoczonej Prawicy – polityka społeczna.

„Czy wobec tego chcemy z tego rezygnować? Chcemy od tego odchodzić? Nie, szanowni państwo” – oświadczył Kaczyński.

Podkreślił, że Polski Ład jest z dwóch powodów. „Po pierwsze dlatego, że Polacy są głęboko przekonani i słusznie przekonani, że należy im się taki poziom życia, można nawet powiedzieć szerzej: takie życie, jak w krajach na zachód, także na południe od naszych granic. I my chcemy te aspiracje, te słuszne aspiracje zaspokoić” – zapowiedział.

„W tej chwili jest szansa – ta szansa jest tym wszystkim, co pokazaliśmy w tych trudnych czasach, czasach covidu, co wykazaliśmy poprzez obronę gospodarki, skuteczną obronę gospodarki, obronę miejsc pracy, co pokazaliśmy w rokowaniach w Unii Europejskiej – te 770 mld zł. To naprawdę jest szansa, szansa tego, by te polskie inspiracje załatwione w ciągu tego dziesięciolecia, lat 20., albo przynajmniej na początku kolejnego dziesięciolecia. Nie możemy tego zmarnować” – podkreślił Kaczyński.

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk