PolskaRafał Trzaskowski apeluje o rozwagę w weekend

Magdalena Targańska14 maja, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

„Pamiętajmy o bezpieczeństwie” – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Zaapelował do warszawiaków, by w ten weekend byli rozważni i korzystali z luzowania obostrzeń z głową.

„Dziś, dzień przed weekendem, apeluję do Was – korzystajmy z luzowania obostrzeń z głową. Przed nami pierwszy tak bardzo wolny weekend w Warszawie od dawna” – napisał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. „Proszę Was, cały czas pamiętajmy o bezpieczeństwie! Chodzi o zdrowie i życie nas wszystkich” – dodał.

Od soboty będą obowiązywały łagodniejsze przepisy dotyczące noszenia maseczek. Nie będzie już trzeba zakrywać nosa i ust na świeżym powietrzu. Działalność rozpoczynają też ogródki gastronomiczne. Na sobotę zaplanowano także Noc Muzeów, która powraca po rocznej przerwie. Odbędzie się w formie hybrydowej, cześć instalacji artystycznych będzie na zewnątrz budynków i online.

O rozwagę apelują też policjanci, którzy przypominają o konieczności zasłaniania nosa i ust w środkach komunikacji i w zamkniętych obiektach m.in. sklepach, kościołach i muzeach. „Osoby, które będą lekceważyć obowiązujące prawo, będą musiały liczyć się z konsekwencjami” – podkreślił insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. (PAP)

 

Autorka: Marta Stańczyk

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five + 2 =