Kukiz: zapoznaliśmy się z „Polskim Ładem”; uwzględnia on nasze postulaty społeczno-gospodarcze

Zapoznaliśmy się z „Polskim Ładem”; uwzględnia on postulaty społeczno-gospodarcze Kukiz’15 z poprzedniej kadencji Sejmu – powiedział PAP szef koła Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz.

W sobotę odbędzie się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której zostanie zaprezentowany Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program ugrupowania na okres pocovidowy. W piątek przedstawiciele rządu przedstawili jego założenia posłom Kukiz’15.

Jak powiedział PAP Kukiz, założenia Polskiego Ładu zostały przez nich przyjęte pozytywnie. „Generalnie jest (on) nam bliski” – podkreślił. „W dużej mierze uwzględnia nasze postulaty z 2015 roku. Cieszymy się, że skorzystano z pomysłów gospodarczo-społecznych z poprzedniej kadencji Sejmu” – dodał.

„Jeszcze bardziej będzie nam się podobał ten Polski Ład w momencie zaakceptowania naszych postulatów ustrojowych, dotyczących m.in. wprowadzenia instytucji sędziów pokoju, ustawy antykorupcyjnej, zmiany ordynacji wyborczej” – mówił polityk.

„Rozmawialiśmy też o elektronicznych konsultacjach, digitalizacji podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą” – dodał.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Planu na zdrowie, Uczciwej pracy – godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski – naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii – czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesień życia.

Politycy Kukiz’15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS ws. porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    14 maja, 2021 at 8:20 pm

    czemu tylko dekada rozwoju?…może zadeklarujmy od razu całe sto lat rozwoju….albo najlepiej tysiąc lat….nie tysiącletnia…to już chyba była…co to było?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk