PiS apeluje do marszałka Senatu o niezwłoczne procedowanie ustawy ratyfikacyjnej

Apeluję do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o niezwłoczne przyjęcie ustawy ratyfikacyjnej dot. zwiększenia zasobów własnych UE bez poprawek; zwłoka jest nieuzasadniona, szkodliwa, sprzeczna z interesem zarówno obywateli polskich jak i interesem europejskim – mówił wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Pęk zwracał uwagę, że jako wicemarszałek Senatu, reprezentujący PiS, już kilkukrotnie apelował do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego i większości senackiej, aby izba wyższa zajęła się ratyfikacją zasobów własnych UE na najbliższym posiedzeniu, które rozpoczyna się w środę.

„Będę jeszcze o to apelował jutro na Konwencie Seniorów i złożę stosowny wniosek po rozpoczęciu obrad o poszerzenie porządku obrad” – zapowiedział.

Zaznaczył, że nie wiadomo czy uda się poszerzyć porządek posiedzenia, gdyż – jak zauważył – to pokaże głosowanie. Wskazał, że zapowiedzi marszałka Grodzkiego i większości senackiej wskazują, że konieczne będzie zwołanie dodatkowego posiedzenia Senatu.

„Jesteśmy temu przeciwni, uważamy, że zwłoka w tym zakresie jest nieuzasadniona, szkodliwa, sprzeczna z interesem zarówno obywateli polskich, którzy czekają na tę ratyfikację, na te instrumenty prawne, jak i z interesem europejskim” – oświadczył Pęk, zwracając uwagę, że na ratyfikację czekają też inne państwa UE.

Pęk podkreślił, że ratyfikacja powinna zapaść niezwłocznie i bez jakichkolwiek poprawek. „Taka jest zarówno praktyka parlamentarna, takie jest prawo, tak stanowi też konstytucja” – mówił wicemarszałek Senatu.

„Jeszcze raz apeluję do marszałka Grodzkiego o niezwłoczne procedowanie ustawy ratyfikacyjnej i o przyjęcie jej bez poprawek na najbliższym posiedzeniu” – powtórzył Pęk. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Mikołaj Małecki

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk