ZagranicaUE/ Szefowa KE: Wcześniej czy później dzieci i nastolatkowie będą szczepione. Musimy się na to przygotować

Porozumienie polityczne dotyczące paszportów szczepień przeciw Covid-19 jest oczekiwane do końca maja – powiedziała na konferencji prasowej w Porto po zakończeniu nieformalnego szczytu UE przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Porozumienie polityczne dotyczące certyfikatów, potwierdzających zaszczepienie lub negatywny wynik testów bądź obecność przeciwciał, jest oczekiwane do końca maja – podała von der Leyen.

Prace techniczne i prawne po stronie Komisji powinny się zakończyć w czerwcu – dodała.

Poinformowała, że do tej pory do krajów członkowskich trafiło 200 mln dawek szczepionek, a 160 mln osób zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką. Stanowi to około 25 proc. populacji UE.

„Wcześniej czy później dzieci i nastolatkowie będą szczepione. Musimy się na to przygotować” – zaznaczyła, przypominając, że Komisja zakończyła negocjacje i zatwierdziła umowę z firmami BioNTech-Pfizer na 1,8 mld dawek ich preparatu na Covid-19.

„Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu, jakim jest zaszczepienie 70 proc. dorosłej populacji do lata” – zapewniła przewodnicząca KE. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 − osiem =