PolskaWarszawa/ Masz e-skierowanie – zaszczep się w majówkę bez rejestracji

Magdalena Targańska29 kwietnia, 20213 min

Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Warszawie na pl. Bankowym 3/5 – poinformował w czwartek Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Kadra medyczna będzie czekać od 10 do 18.

Od 1 do 3 maja w Warszawie na pl. Bankowym 3/5 stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10 do 18, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

„To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę” – wyjaśnia Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Podkreśla również, że tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Urząd zastrzega jednak, że liczba szczepionek jest ograniczona.

Zgodnie z informacjami urzędu, do województwa mazowieckiego trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson.

Akcję szczepień w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim będą wspierali żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego.

Według harmonogramu, 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat oraz starsze. Natomiast 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze. Ponadto w majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Zgodnie ze zaktualizowanym w czwartek raportem szczepień przeciwko COVID-19, dostępnym na stronach rządowych, do środy w województwie mazowieckim zostało wykonanych ogółem 1 710 919 szczepień. 426 568 to liczba osób w pełni zaszczepionych. W Warszawie wykonano dotąd 787 572 szczepień, z czego 191 665 osób zostało w pełni zaszczepionych.

 

Autor: Daria Kania

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

7 + 15 =