Ściągniemy maseczki? Tak, ale…

Magdalena Targańska28 kwietnia, 20212 min

Będę rekomendował zdejmowanie maseczek na zewnątrz, gdy średnia tygodniowa będzie na poziomie 4-5 tys. zakażeń – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak zaznaczył, rząd ma prognozy w tym zakresie i datę zniesienia tego obowiązku prawdopodobnie przedstawi na konferencji w środę.

Niedzielski w środę w RMF FM pytany był, kiedy zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką na zewnątrz. Jak zaznaczył, z jego punktu widzenia jest to uzależnione od liczby zakażeń. Poziom, poniżej których można by to zrobić na zewnątrz, to w jego ocenie 4-5 tys. dziennie średnio w tygodniu.

„Jeżeli ten parametr będzie spełniony, to ja również wtedy będę rekomendował zdejmowanie maseczek. My oczywiście dysponujemy prognozami i wiemy mniej więcej, jak czasowo będzie wyglądało to dochodzenie do tej liczby zachorowań” – powiedział minister zdrowia.

Dopytywany, czy jest w takim razie znana data, gdy będzie można zdjąć maseczki na zewnątrz, odparł: „Ta data prawdopodobnie będzie przedstawiona na konferencji dzisiejszej, kiedy pokażemy cały plan dotyczący luzowania obostrzeń”.(PAP)

 

Autorka: Agnieszka Ziemska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk