Premier: od 29 maja uczniowie wszystkich klas będą uczyć się stacjonarnie i gastronomia wewnątrz lokali

Karol Kwiatkowski28 kwietnia, 20212 min

29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym. Usługi gastronomiczne będzie można świadczyć również wewnątrz lokali gastronomicznych w reżimie sanitarnym – zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, Morawiecki zapowiedział, że „15 maja będą mogły wznowić działalność restauracje i kawiarnie – na razie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu”.

„Ponadto dzieci z klas IV-VIII i uczniowie szkół średnich będą mogły wrócić do szkół w trybie hybrydowym właśnie też z tą datą 15 maja. Można będzie również organizować imprezy okolicznościowe, takie jak wesela i komunie na zewnątrz z limitem do 25 osób” – poinformował.

Dodał, że od „29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym”. „Usługi gastronomiczne będzie można świadczyć również wewnątrz lokali gastronomicznych w reżimie sanitarnym. Planujemy również zwiększenie limitu uczestników imprez okolicznościowych wówczas do 50, a także otwarcie siłowni i klubów fitness” – powiedział premier. (PAP)

autorka: Daria Porycka

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk