PolskaPrawie milion zł wydał stołeczny ratusz na kampanię dot. opłaty śmieciowej

Karol Kwiatkowski27 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Blisko milion złotych zapłacili warszawiacy za kampanię reklamową stołecznego ratusza na temat opłaty śmieciowej, pod hasłem „Nowa ustawa nie pozwala miastom dopłacać z budżetu” (do opłat za śmieci) – czytamy w poniedziałek w portalu TVP Info.

Portal TVP Info zapytał władze Warszawy o łączny koszt kampanii i okres jej trwania. „Jak wynika z odpowiedzi przekazanej przez ratusz, ma ona być prowadzona przez cztery i pół miesiąca: od 16 grudnia 2020 r. do końca kwietnia 2021 r., a jej koszt wynosi 832 896,52 zł” – przekazał ratusz TVP Info.

Chodzi o kampanię w której stołeczny ratusz informował na temat opłaty śmieciowej. Jak przypomina portal, wiele rodzin informuje, że rachunki wynoszą po 200-400 zł miesięcznie. „Między innymi dlatego, że opłata jest liczona od ilości zużytej wody. Władze rządzonego przez PO miasta wprowadzając taką zasadę, tłumaczyły, że nie mają wyjścia, ponieważ zmusza ich do tego +nowa ustawa+” – czytamy.

TVP Info zwraca uwagę, że przymiotnik „nowa” sugeruje, że chodzi o okres po 2015 r., a więc odpowiedzialność za te opłaty miałaby spaść na obecnie rządzącą koalicję. „To fałszywa informacja: przepisy ustawy z 1997 r., na które powołuje się ratusz, uchwalono w 2011 (weszły w życie z początkiem 2012 r.) oraz w 2015 r.” – wskazuje portal.

Jak czytamy, mimo to z publicznych pieniędzy ratusz sfinansował całą kampanię rozpowszechniania tych informacji. „Stwierdzenia, jakoby +nowa+ ustawa zmuszała Trzaskowskiego do narzucenia mieszkańcom kilkusetzłotowych opłat za śmieci są widoczne na nośnikach reklamowych w całym mieście, również na taborze komunikacji miejskiej” – zwraca uwagę portal.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

9 + sześć =