Główne uroczystości XV Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców odbędą się na Jasnej Górze

Karol Kwiatkowski25 kwietnia, 20213 min

Niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Główne uroczystości XV Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców odbędą się na Jasnej Górze o godz. 11.00 – informuje Radio Maryja.

Mszę św. w intencji wszystkich kierowców odprawi ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców. Homilię podczas uroczystej Eucharystii wygłosi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska.

Ks. Marian Midura i ks. Jerzy Kraśnicki wystosowali apel do kierowców, pieszych, motocyklistów i rowerzystów.

Niech modlitwa do świętego Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości – bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! Niech przez to nasze drogi stają się bezpieczne, a my zachowując Boże Przykazania, zachowując zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – stajemy się lepszymi ludźmi, prawdziwymi chrześcijanami na każdej drodze naszego życia.

Krajowy Duszpasterz Kierowców i dyrektor MIVA Polska zwrócili się do kierowców z prośbą, aby wyrazem ich wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku, była pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr. Więcej o akcji #WózekDlaAfryki-Promienie Miłosierdzia można przeczytać [tutaj] oraz na stronie [MIVA Polska].

Źródło: Radio Maryja.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk