PolskaDworczyk: niech Borys Budka zajmie się rozwiązywaniem problemów PO

Magdalena Targańska24 kwietnia, 20212 min

Niech przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka zajmie się rozwiązywaniem problemów PO. Politykę zagraniczną prowadzi MSZ – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do sobotniej prezentacji doktryny politycznej „Bezpieczna Polska”.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka zaprezentował w sobotę wizję zmian w polityce zagranicznej. W ramach doktryny politycznej „Bezpieczna Polska” PO chce m.in. odbudowy relacji z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.

Podczas briefingu pod KPRM Dworczyk został zapytany, czy kraj potrzebuje „Bezpiecznej Polski” Borysa Budki. „Nie chcę się odnosić do kuriozalnych wypowiedzi. Słyszałem ich fragmenty. Myślę, że to jest temat na oddzielną konferencję” – odpowiedział.

„Platforma Obywatelska i pan przewodniczący Borys Budka ma dostatecznie problemów swojej formacji, niech się zajmie ich rozwiązaniem, a politykę zagraniczną prowadzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP” – podkreślił szef KPRM.

Trzy filary nowej doktryny politycznej „Bezpieczna Polska”, którą w sobotę zaprezentowali m.in. szef PO Borys Budka i były minister spraw zagranicznych, europoseł Radosław Sikorski to: odbudowa relacji Polski wewnątrz UE oraz przywrócenie partnerskich relacji z USA i skutecznej, sprawczej polityki wschodniej. Obaj politycy w ostrych słowach krytykowali politykę Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy. Budka ocenił m.in., że Polska tak samotna jak obecnie nie była od czasów rozbiorów.(PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski, Rafał Białkowski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 + 19 =