PolitykaPolskaEwa Leniart ma poparcie szefa rady rzeszowskiego osiedla Śródmieście

Nasza Polska16 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wieloletni przewodniczący rady osiedla Śródmieście w Rzeszowie Kazimierz Rochecki wycofał się ze startu w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa i poprał wojewodę podkarpackiego Ewę Leniart.

W piątek na konferencji prasowej Leniart podkreśliła, że jej program wyborczy jest zbieżny z programem Rocheckiego.

„Okazało się, że zbieżność programowa między tym, co proponuję i tym, co zaproponował pan Kazimierz Rochecki jest niemal identyczna. Dlatego pan Rochecki zdecydował udzielić mi poparcia” – dodała.

Według Leniart, „wspólne sprawy programowe” dotyczą trzech kluczowych kwestii. Pierwsza to sprawa ekologii i zielonego Rzeszowa, kolejna to poprawa płynności komunikacyjnej. Trzecim wspólnym punktem obu programów jest – jak powiedziała – szeroko pojęta kultura i rekreacja.

„Osiedle Śródmieście jest niezwykle pięknym, niezwykle ważnym, bo centralnym osiedlem w Rzeszowie, ale jednocześnie najbardziej ograniczonym pod względem dostępu do terenów zielonych. Jestem gwarantem skutecznego realizowania wszystkich trzech kluczowych kwestii programowych” – zapewniła kandydatka.

Zadeklarowała też, że jako prezydent będzie podejmować decyzje dotyczące danego osiedla po zasięgnięciu opinii rady osiedlowej. „Prezydent musi rozmawiać z mieszkańcami, wsłuchiwać się w ich głos. Dlatego, że podejmowane decyzje bez ich wiedzy i zgody często nie znajdują zrozumienia” – zaznaczyła.

Również Kazimierz Rochecki stwierdził, że jego program wyborczy i Leniart są „niemal bliźniacze”. Dodał, że głównym celem jego działalności jest „wyprowadzenie zakładów drobiarskich z centrum miasta”. „Przez 5 lat bezskutecznie walczymy o to. Drugą kwestią, jeśli chodzi o czyste powietrze jest likwidacja tzw. kopciuchów” – powiedział przewodniczący rady osiedla Sródmieście.

Wyraził nadzieję, że Leniart, kiedy zostanie prezydentem miasta zrealizuje zapowiadane inwestycje dotyczące Śródmieścia.

Wybory w Rzeszowie zaplanowane zostały na 9 maja br. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

11 + 13 =