PolskaPolacy są wspaniali! Gigantyczna zbiórka na leczenie Celinki zakończona sukcesem!

Nasza Polska14 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Zbiórka dla czternastomiesięcznej Celinki Andrzejewskiej opanowała cały polskojęzyczny Internet. Zbierali wszyscy i wszystko, wpłacano na konta, na zbiórki, kupowano na specjalnych aukcjach. Kwota 8,8 miliona złotych wydawała się poza zasięgiem, ale udało się! Właśnie zostało zebranych sto procent potrzebnych środków! 

To była – i wciąż jest – jedna z największych zbiórek w internecie. Pochodząca z Szubina pod Bydgoszczą Celinka choruje na SMA1 – rdzeniowy zanik mięśni. W czerwcu ubiegłego roku rozpaczliwy apel jej Mamy wzruszył serca Polaków. „2 czerwca otrzymaliśmy telefon ze szpitala z informacją o wynikach badań genetycznych. Nasz świat rozpadł się na kawałki. Wynik był jednoznaczny:  SMA typu 1 – rdzeniowy zanik mięśni. Najgorsza postać – niemowlęca… Choroba najpierw będzie niszczyła mięśnie odpowiadające za poruszanie się. Później zacznie sięgać po więcej – po oddech Celinki, po bicie serduszka… Skaże nas na widok powolnego odchodzenia własnego dziecka. To dramat, który serca rodziców rozbija na miliony drobnych kawałków” – pisała wówczas mama Celinki.

Zaczął się wyścig z czasem. Terapia genowa, która może powstrzymać SMA, jest potwornie, okrutnie droga. „Terapia genowa, o której mowa nie jest refundowana przez NFZ, a jej koszt budzi przerażenie. Okazuje się, że życie dziecka można wycenić, przeliczyć na złotówki – na wiele milionów złotych…” – tłumaczyła mama dziewczynki, a internauci zrobili to, czego chyba nikt się nie spodziewał. W ciągu niecałego roku zebrali potrzebną kwotę. 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 + fifteen =