PolskaW tym tygodniu – znów – wykonamy milion szczepień, zapewnia minister Dworczyk

Nasza Polska14 kwietnia, 20213 min

W magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych znajduje się obecnie 462 tys. 900 szczepionek – poinformował na Twitterze w środę pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Zapewnił, że podobnie jak w ubiegłym tygodniu, zostanie wykonane w tym tygodniu milion szczepień.

Szef KPRM odniósł się do wpisu lidera PO Borysa Budki, który ocenił, że „największą przeszkodą w sprawnym szczepieniu Polaków jest rząd PiS”. Budka dodał, że w magazynach „zalega 2 mln szczepionek”.

Pełnomocnik rządu ds. programu szczepień poinformował, że w magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych znajduje się obecnie 462 tys. 900 szczepionek, co – jak dodał – zabezpiecza drugą dawkę dla pacjentów z całej Polski.

„Zdecydowana większość z 2 mln, o których mówi Borys Budka to szczepionki, które dystrybuujemy na bieżąco – zgodnie z zapotrzebowaniem punktów” – napisał Dworczyk.

„Tylko w zeszłym tygodniu zaszczepiliśmy ponad milion osób, pomimo okresu świątecznego. Kolejny milion wykonamy także w tym tygodniu” – zapewnił szef KPRM.

Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Pierwszą szczepioną grupą społeczną byli lekarze, pielęgniarki i personel medyczny. Rejestracja na szczepienia seniorów 70+ zaczęła się w styczniu.

Zgodnie z harmonogramem od 12 kwietnia codziennie uruchamiane są zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od rocznika 1962, czyli dla osób, które nie dokonały na początku roku zgłoszenia swojej gotowości do szczepień. Proces ten potrwa do 24 kwietnia, kiedy zapisywać się będzie mógł rocznik 1973. Następnie rejestracja będzie otwierana dla kolejnych grup wiekowych.

Według deklaracji rządu, do końca drugiego kwartału ma zostać wykonanych w Polsce 20 mln szczepień, a do końca sierpnia wszyscy chętni Polacy mają zostać zaszczepieni przynajmniej jedną dawką. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × pięć =