PolskaPróbował uprowadzić dziecko. Sąd odmówił aresztowania

Karol Kwiatkowski12 kwietnia, 20212 min

Sąd Rejonowy w Kielcach odrzucił wniosek prokuratury w sprawie tymczasowego aresztowania dla 31-latka, który w czwartek próbował uprowadzić napotkanego na ulicy 11-latka – donosi portal Fakty Kielce 24.

Z relacji śledczych wynika, że próbował zaciągnąć go do bagażniku swojego samochodu. Ostatecznie nie udało mu się to ze względu na postawę chłopca i przechodnia – informuje portal.

Z informacji na portalu wynika, że mężczyzna wcześniej zaatakował 22-latka, któremu siłą zabrał telefon komórkowy. Kryminalni z Komendy Miejskiej szybko ustalili dane napastnika. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia. 31-latek był już wcześniej notowany.

– Prokurator przedstawił Michałowi K. trzy zarzuty, tj. rozboju, usiłowania pozbawienia wolności małoletniego oraz naruszenia nietykalności cielesnej kolejnego małoletniego. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których co do istoty zaprzeczał dokonaniu zarzucanych mu przestępstw. Po przesłuchaniu podejrzanego prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Sąd jednak oddalił wniosek prokuratura. Uznał, że wystarczające będą wolnościowe w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Prokuratura zapowiedziała zaskarżenie decyzji sądu.

Źródło: Fakty Kielce 24

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − 14 =