PolskaSkąd taki wzrost liczby wykonanych testów antygenowych? Rzecznik ministra wyjaśnia

Nasza Polska8 kwietnia, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wzrost liczby wykonanych atestów antygenowych wynika z wykorzystywania ich przy przyjmowaniu chorych do szpitali w okresie świątecznym – powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Andrusiewicza zapytano w czwartek na konferencji prasowej, o czym świadczy wzrost wykonywania testów antygenowych na obecność koronawirusa.

„Świadczy to o zaraportowaniu testów antygenowych ze świątecznego weekendu” – odpowiedział. Przypomniał, że testy antygenowe są wykorzystywane „przez zespoły ratownictwa medycznego, szpitalne oddziały ratunkowe, przez izby przyjęć i przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej”.

„Na pewno na te wczorajsze wyniki, w granicach 45 tys. testów antygenowych, czy dzisiejsze ponad 30 tys. testów antygenowych, ma jeszcze wpływ to, co się działo w weekend świąteczny, kiedy zespoły ratownictwa, kiedy szpitalne oddziały ratunkowe, wykorzystywały testy antygenowe przy przyjmowaniu pacjentów do szpitali” – powiedział rzecznik MZ.

W czwartek MZ podało, że ostatniej doby wykonano rekordową liczbę testów na obecność koronawirusa – 111 531, w tym 38 641 testów antygenowych. Wykryto 27 887 przypadków zakażeń. (PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

 • ( ˇ෴ˇ )

  8 kwietnia, 2021 at 12:03 pm

  Debil rzecznikiem debila.

  „Co robimy nie tak” (http://www.kworum.com.pl/galeria/2/5307.jpg)

  Przypomnę z naciskiem, że 'polska' kraj z najwyższym wskaźnikiem śmiertelności na świecie SĄSIADUJE BEZPOŚREDNIO Z KRAJEM O NAJNIŻSZEJ ŚMIERTELNOŚCI NA ŚWIECIE, KTÓRY PALCEM W BUCIE NIE KIWNĄŁ W ZWIĄZKU Z „COWIDEM”!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + 1 =