PolskaSkąd taki wzrost liczby wykonanych testów antygenowych? Rzecznik ministra wyjaśnia

Nasza Polska8 kwietnia, 202112 min

Wzrost liczby wykonanych atestów antygenowych wynika z wykorzystywania ich przy przyjmowaniu chorych do szpitali w okresie świątecznym – powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Andrusiewicza zapytano w czwartek na konferencji prasowej, o czym świadczy wzrost wykonywania testów antygenowych na obecność koronawirusa.

„Świadczy to o zaraportowaniu testów antygenowych ze świątecznego weekendu” – odpowiedział. Przypomniał, że testy antygenowe są wykorzystywane „przez zespoły ratownictwa medycznego, szpitalne oddziały ratunkowe, przez izby przyjęć i przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej”.

„Na pewno na te wczorajsze wyniki, w granicach 45 tys. testów antygenowych, czy dzisiejsze ponad 30 tys. testów antygenowych, ma jeszcze wpływ to, co się działo w weekend świąteczny, kiedy zespoły ratownictwa, kiedy szpitalne oddziały ratunkowe, wykorzystywały testy antygenowe przy przyjmowaniu pacjentów do szpitali” – powiedział rzecznik MZ.

W czwartek MZ podało, że ostatniej doby wykonano rekordową liczbę testów na obecność koronawirusa – 111 531, w tym 38 641 testów antygenowych. Wykryto 27 887 przypadków zakażeń. (PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

 • ( ˇ෴ˇ )

  8 kwietnia, 2021 at 12:03 pm

  Debil rzecznikiem debila.

  „Co robimy nie tak” (http://www.kworum.com.pl/galeria/2/5307.jpg)

  Przypomnę z naciskiem, że 'polska’ kraj z najwyższym wskaźnikiem śmiertelności na świecie SĄSIADUJE BEZPOŚREDNIO Z KRAJEM O NAJNIŻSZEJ ŚMIERTELNOŚCI NA ŚWIECIE, KTÓRY PALCEM W BUCIE NIE KIWNĄŁ W ZWIĄZKU Z „COWIDEM”!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − dziewięć =