PolskaSportBoniek domaga się szczepień sportowców

Nasza Polska6 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Każdy sportowiec, który reprezentuje nasz kraj w imprezach europejskich czy międzynarodowych powinien być zaszczepiony przeciwko COVID-19 – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek w Radiu ZET. Jego zdaniem, zawsze znajdą się krytycy pomysłu, żeby zaszczepić piłkarzy przed Euro.

„Jeżeli ze strony rządu pojawią się takie sygnały, to zdecydowanie byłbym za takim rozwiązaniem” – dodał.

Zapytany, czy PZPN jest przygotowany pod względem logistycznym na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy, odpowiedział, że tak i przypomniał, że Polacy bazę będą mieli w Dublinie, a na drugi mecz z Hiszpanią polecą do Bilbao.

Boniek podkreślił, że związek wszystko ma już zorganizowane, nawet co do minuty. Nie wykluczył też zmiany wśród organizatorów Euro, jednak jego zdaniem nie będzie to wielka rewolucja.

Jak podał dziennik „The Sun”, w środę Dublin ma zrezygnować z goszczenia meczów ME.

„Jeśli nasz harmonogram meczów się zmieni, to nie jest problem polskiego związku tylko organizatorów” – powiedział w audycji.

„To bardzo dobra decyzja UEFA, że Euro odbywa się w 12 europejskich krajach. Ze względów pandemicznych organizowanie turnieju w jednym państwie jest bardzo niebezpieczne” – stwierdził Boniek.

Jego zdaniem, najważniejszą kwestią do rozstrzygnięcia przez europejską federację jest to, czy podczas Euro na stadionach pojawią się kibice.

„Przygotowałbym oficjalny protokół, który jasno określałby zasady, które obowiązywałyby fanów. Pamiętajmy, że większość osób dba o swoje zdrowie, ale piłka nożna nie może mieć żadnych przywilejów. Nie zawsze takie rozwiązanie będzie możliwe, ale miejmy nadzieję, że kibice będą wspierać reprezentację na stadionach”- przyznał. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć − jeden =