DuchowośćPapież wzywa do modlitwy za tych, którzy ryzykując życiem walczą o prawa podstawowe

Nasza Polska6 kwietnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Papież Franciszek wezwał do modlitwy za osoby, które ryzykują życiem walcząc o prawa podstawowe „w dyktaturach, autorytarnych reżimach i w demokracjach w kryzysie”. Watykan opublikował we wtorek przesłanie wideo, przedstawiające intencje modlitw na kwiecień.

W opublikowanym we wtorek nagraniu Franciszek powiedział po hiszpańsku: „By bronić podstawowych praw człowieka potrzebne są odwaga i determinacja”.

Wyjaśnił: „Mam na myśli aktywny sprzeciw wobec ubóstwa, nierówności, braku pracy, ziemi i domu, praw społecznych i pracowniczych”.

„Pomyślcie o tym, że bardzo często fundamentalne prawa człowieka nie są równe dla wszystkich. Są ludzie pierwszej, drugiej, trzeciej klasy i osoby uważane za odrzucone” – oświadczył papież. „Nie – dodał – prawa muszą być równe dla wszystkich”.

Franciszek przypomniał: „W niektórych miejscach obrona godności osób może oznaczać pójście do więzienia, także bez procesu; albo może oznaczać oszczerstwo”.

„Każda istota ludzka ma prawo rozwijać się w integralny sposób i to prawo fundamentalne nie może być negowane przez żaden kraj. Módlmy się za tych, którzy ryzykują życiem walcząc o prawa podstawowe w dyktaturach, autorytarnych reżimach i nawet w demokracjach w kryzysie, by zobaczyli, że ich poświęcenie i ich praca przynoszą obfite owoce” – zaapelował papież. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

9 + 16 =