Watykan/ Zaszczepiono ponad 100 ubogich i bezdomnych

Karol Kwiatkowski31 marca, 20212 min

Ponad 100 ubogich i bezdomnych zaszczepiono w środę w Watykanie przeciwko Covid-19 – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, by nikogo nie wykluczać ze szczepień, łącznie 1200 osób ma otrzymać preparat firmy Pfizer.

Watykańskie biuro prasowe podało, że pierwszą dawkę szczepionki otrzymali bezdomni z noclegowni w Rzymie oraz rezydenci kilku placówek pomocy. W Auli Pawła VI, gdzie zorganizowano punkt szczepień, wszystkich powitał papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.

Jak wyjaśniono w komunikacie, w najbliższych dniach zaszczepione zostaną kolejne grupy podopiecznych organizacji dobroczynnych, w tym rzymskiej Caritas i wspólnoty Sant’Egidio.

Wcześniej Watykan ogłosił, że w Wielkim Tygodniu dawki szczepionki Pfizer/BioNTech, zakupione przez Stolicę Apostolską i zaoferowane przez rzymski szpital zakaźny Spallanzani, zostaną przeznaczone dla 1200 osób „ubogich i zepchniętych na margines” oraz tych, które ze względu na swą sytuację są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Jednocześnie urząd kardynała Krajewskiego zainaugurował inicjatywę „zawieszonej szczepionki”, to znaczy możliwości sfinansowania poprzez wpłatę online na konto tej instytucji zakupu dalszych dawek dla potrzebujących.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk