SportPŚ w skokach – rozpoczął się proces wybudzania Tandego

Magdalena Targańska28 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W sobotę rozpoczął się powolny proces wybudzania Daniela Andre Tandego ze śpiączki farmakologicznej – poinformował w niedzielę Norweski Związek Narciarski. 27-letni skoczek miał poważny upadek podczas serii próbnej przed czwartkowymi zawodami Pucharu Świata w Planicy.

Tande został natychmiast przetransportowany do szpitala w Lublanie. Przebywa z nim tam kierownik norweskiej reprezentacji Clas Brede Brathen.

„To proces powolny. Jego stan jest stabilny. Zrobiono dodatkowe badania, by wybudzanie ze śpiączki przebiegało w najlepszy z możliwych sposobów” – poinformowała lekarz norweskiego związku Guri Ranum Ekas

Jak wykazały wcześniejsze badania Tande ma złamany obojczyk i przebite płuco. „Badania przeprowadzone przez zespół lekarzy różnych specjalizacji oraz tomografia nie stwierdziły poważniejszych urazów głowy i szyjnej części kręgosłupa” – wyjaśniła Ekas.

Tande zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok na 99. metrze. Do karetki trafił nieprzytomny, a po ustabilizowaniu śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublanie.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five + three =

Posty powiązane