Minister podpisał rozporządzenie: Na dwa tygodnie zamykamy przedszkola

Paweł Skutecki26 marca, 20213 min

Wczoraj wieczorem podpisałem rozporządzenie, którym na dwa tygodnie zamykamy przedszkola, do których będą mogły uczęszczać wyłącznie dzieci osób ze służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem – poinformował w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek.

W piątek na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek napisał, że w czwartek wieczorek podpisał rozporządzenie, którym na dwa tygodnie zamknięte będą przedszkola. Będą mogły uczęszczać do nich wyłącznie dzieci osób ze służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem.

„Wszystkie obostrzenia i wyłączenia w oświacie są do 9 kwietnia. Co dalej? Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności. Jeśli jako społeczeństwo ją wykażemy, to umożliwimy powrót dzieci do przedszkoli i szkół jeszcze w kwietniu” – dodał Czarnek.

W uzasadnieniu rozporządzenia czytamy, że zostało ono przygotowane „mając na względzie potrzebę zahamowania rozwoju epidemii COVID-19 oraz z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju.”

Wyjaśniono, że wprowadzone ograniczenie będzie polegało na prowadzeniu zajęć w przedszkolach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.

„Dodatkowo, ww. placówki wychowania przedszkolnego będą obowiązane prowadzić zajęcia dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (…)” – czytamy w rozporządzeniu.

Rozporządzenie zostało skierowane do ogłoszenia.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk