GospodarkaOrlen pożycza właśnie miliard złotych na „cele ogólnokorporacyjne”

Paweł Skutecki25 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

PKN Orlen wyemitował w czwartek 10 tys. obligacji o wartości 1 mld zł – podała spółka. Firma wcześniej wyjaśniała, że środki z emisji przeznaczone zostaną na cele ogólnokorporacyjne.

Orlen podał w czwartek, że wyemitował 10 tys. niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii D o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł w ramach programu emisji obligacji.

W ubiegłym tygodniu płocki koncern informował, że zdecydował o emisji obligacji zrównoważonego rozwoju o wartości nominalnej do 1 mld zł z 10-letnim okresem wykupu oraz stałym kuponem na poziomie 2,875 proc. w skali roku, z możliwością jego zwiększenia o 0,1 proc. lub 0,2 proc.

Koncern wyjaśniał wówczas, że środki z emisji przeznaczone zostaną na cele ogólnokorporacyjne, w tym realizację celu ESG, jakim jest utrzymanie lub poprawa ratingu ESG.

Pierwsza emisja obligacji Orlenu opartych o rating ESG z grudnia 2020 r. spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów – łączna wartość zapisów w procesie budowy księgi popytu wyniosła 2,2 mld zł, czyli ponad dwa razy więcej niż łączna wartość nominalna obligacji. (PAP)

autor: Michał Boroń

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 5 =