Orlen pożycza właśnie miliard złotych na „cele ogólnokorporacyjne”

Paweł Skutecki25 marca, 20212 min

PKN Orlen wyemitował w czwartek 10 tys. obligacji o wartości 1 mld zł – podała spółka. Firma wcześniej wyjaśniała, że środki z emisji przeznaczone zostaną na cele ogólnokorporacyjne.

Orlen podał w czwartek, że wyemitował 10 tys. niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii D o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł w ramach programu emisji obligacji.

W ubiegłym tygodniu płocki koncern informował, że zdecydował o emisji obligacji zrównoważonego rozwoju o wartości nominalnej do 1 mld zł z 10-letnim okresem wykupu oraz stałym kuponem na poziomie 2,875 proc. w skali roku, z możliwością jego zwiększenia o 0,1 proc. lub 0,2 proc.

Koncern wyjaśniał wówczas, że środki z emisji przeznaczone zostaną na cele ogólnokorporacyjne, w tym realizację celu ESG, jakim jest utrzymanie lub poprawa ratingu ESG.

Pierwsza emisja obligacji Orlenu opartych o rating ESG z grudnia 2020 r. spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów – łączna wartość zapisów w procesie budowy księgi popytu wyniosła 2,2 mld zł, czyli ponad dwa razy więcej niż łączna wartość nominalna obligacji. (PAP)

autor: Michał Boroń

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk