Dworczyk: Jako rząd staramy się tworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów

Paweł Skutecki25 marca, 20213 min

Szef Kancelarii prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział, że rząd stara się tworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów w Polsce, dlatego wspiera ich działania grantami. „Jest to jedno z kluczowych działań naszej Rady Ministrów” – mówił Dworczyk.

Szef KPRM Michał Dworczyk uczestniczył w czwartek w konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Faurecia w Wałbrzychu, która produkuje części motoryzacyjne w swojej fabryce w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park”.Faurecia ubiega się w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) o dofinansowanie inwestycji, która obejmie rozbudowę zakładu struktur metalowych oraz mechanizmów foteli samochodowych w Wałbrzychu. Cała inwestycja będzie kosztować 180 mln zł.

„Jako rząd staramy się tworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów. Jest to jedno z kluczowych działań naszej Rady Ministrów. Cieszymy się też, że możemy wspierać takie inwestycje grantami inwestycyjnymi dzięki czemu mogą one być realizowane w jeszcze lepszym czy szerszym zakresie” – powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że inwestycja spowoduje wzrost zatrudnienia w firmie z obecnego poziomu 550 pracowników do tysiąca osób, co ma duże znaczenie dla mieszkańców całego regionu.

„Współpraca biznesu polskiego i francuskiego jest bardzo przyszłościowa. Takie przekonanie można sobie wyrobić po ostatniej wizycie premiera Morawieckiego we Francji, gdzie tematy gospodarcze stanowiły dużą część rozmów premiera z prezydentem Macronem. W związku z tym mam nadzieję, że inwestycji francuskich i współpracy polskiego i francuskiego biznesu będzie coraz więcej” – powiedział Dworczyk.

Jak podano, Faurencia w Wałbrzychu chce nie tylko rozbudować swoją fabrykę, ale również wprowadzać w niej najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na miarę Przemysłu 4.0. Faurencia to jeden z dziesięciu największych dostawców motoryzacyjnych. W 35 krajach zatrudnia 100 tys. pracowników. W Polsce zatrudnia 7 tys. osób.(PAP)

autor: Roman Skiba

Polska marka z odzieżą męską – poznaj Lancerto

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Koszyk