PolskaBudka: premier kolejny raz atakuje opozycję

Magdalena Targańska25 marca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Kolejny raz, zamiast posypać głowę popiołem i przeprosić Polaków za chaos i bezradność rządu PiS w walce z pandemią, premier Mateusz Morawiecki atakuje opozycję – stwierdził lider PO Borys Budka, oceniając czwartkowe wypowiedzi szefa rządu. „Pycha kroczy przed upadkiem” – dodał szef PO.

Lider PO we wpisie na Twitterze nawiązał do wypowiedzi premiera z czwartkowej konferencji, na której szef rządu i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili kolejne obostrzenia w związku z pandemią.

„W tej chwili potrzebujemy narodowej solidarności. Dość z politycznymi przepychankami. Apeluję do opozycji: jeżeli nie potraficie działać solidarnie z rządem, przynajmniej nie zaostrzajcie sytuacji” – powiedział premier.

Dodał, że „dzisiaj powinna obowiązywać filozofia +wszystkie ręce na pokład+”. „Dlatego nie można przeszkadzać dzisiaj lekarzom, nie można kpić z tego, że robimy szpitale tymczasowe, bo one dzisiaj ratują życie. Właśnie we właściwym momencie, bo już w październiku i listopadzie – tworzyliśmy wtedy i zakończyliśmy dzisiaj – ponad 25 szpitali rezerwowych, tymczasowych. To są tysiące miejsc w szpitalach, które ratują zdrowie, ratują życie naszych obywateli” – mówił szef rządu.

„Kolejny raz, zamiast posypać głowę popiołem i przeprosić Polaków za chaos i bezradność rządu PiS w walce z pandemią, premier Morawiecki atakuje opozycję. Pycha kroczy przed upadkiem” – napisał na Twitterze Budka. (PAP)

 

autorka: Wiktoria Nicałek

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście − 13 =