USA/ Artystka zamierza założyć ruch na rzecz praw osób heteroseksualnych

Karol Kwiatkowski24 marca, 20212 min

Niatia Jessica Kirkland, amerykańska raperka i wokalistka, znana jako Lil Mama, jest gotowa do założenia własnego ruchu po tym, jak spotkała się z krytyką za podpisanie się pod stwierdzeniami, które lewicowi aktywiści uważają za transfobiczne.

Wrzawa rozpoczęła się 7 marca, kiedy raperka „Lip Gloss” zamieściła na swoim Instagramie wiadomość, w której kwestionowała logikę pozwalania dzieciom na podejmowanie decyzji o operacji zmiany płci, a następnie przedstawiła listę kilku rzeczy, w których rząd nie pozwala uczestniczyć osobom poniżej 18 roku życia. W ciągu ostatnich kilku tygodni Lil Mama stanęła w obliczu zmasowanego ataku ze strony społeczności LGBTQ+, na który odpowiedziała w czwartek (18 marca). „Mam zamiar rozpocząć ruch na rzecz praw heteroseksualnych”, napisała w swoim IG Story.

„Jest tak wiele osób, które boją się dać swoją szczerą [opinię], ponieważ jeśli to zrobią, LGBTQ+ usłyszą to, co chcą usłyszeć i wyrwą wypowiedzi z kontekstu. Nie muszę udowadniać sobie, przypominając ludziom, że mam bliskich ze społeczności LGBTQ+. Kiedy mówię, nie próbuję nikogo zranić, po prostu mówię swoją prawdę, tak jak wy wszyscy.” – napisała artystka w mediach społecznościowych.

Polska marka z odzieżą męską – poznaj Lancerto

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk