25 marca modlitewne spotkanie online chrześcijan i muzułmanów

Karol Kwiatkowski24 marca, 20212 min

Z okazji przypadającej 25 marca w Kościele katolickim uroczystości Zwiastowania Pańskiego odbędzie się spotkanie online chrześcijan i muzułmanów pod hasłem: „Maryja, matka Mesjasza”.

„Pragniemy razem zwrócić się ku Maryi i zawierzyć przez Jej wstawiennictwo zbliżenie tych wyznań, aby pokonywać wszystko to, co dzieli” – powiedział bp Henryk Ciereszko, przewodniczący Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskich w komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe KEP.

Przypomniał, że muzułmanie czczą Maryję, matkę Jezusa, a Jej imię jest jedynym imieniem wymienionym w Koranie.

„Z wielkim szacunkiem odnoszą się do Tej, która dała życie Jezusowi, i traktują, jako Tę, która jest Matką dla wielu. Stąd też wpatrują się w Jej przymioty” – zaznaczył.

Przypomniał również, że muzułmanie pielgrzymują do miejsc świętych, gdzie oddawana jest cześć Matce Bożej w krajach Bliskiego Wschodu. „Stąd też widzi się w Niej Tę, która sercem rozumie i ogarnia oraz może otwierać serca innych na siebie nawzajem i być Tą, która przybliża i jednoczy”.

W innych krajach podejmowane są podobne spotkania modlitewne.

Z powodu pandemii spotkanie odbędzie się w formie online 25 marca o godz. 20.00 (link na YouTube: https://youtu.be/l9wz5VG8Jak). (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk