USA/ Były szef wywiadu: zaobserwowanych przypadków UFO jest więcej niż ujawniono

Były Dyrektor Wywiadu Narodowego USA John Ratcliffe stwierdził, że przypadków zaobserwowania niezidentyfikowanych obiektów latających przez amerykańskich wojskowych jest więcej niż dotychczas podawano i niektóre z nich są „trudne do wyjaśnienia”. Raport na ten temat ma się ukazać w czerwcu.

Ratcliffe, były kongresmen, który funkcję nadzorcy służb wywiadowczych pełnił w ostatnim roku urzędowania Donalda Trumpa, mówił na temat potencjalnych obserwacji UFO w piątkowym wywiadzie dla Fox News.

„Zazwyczaj mamy wiele czujników, które wychwytują te rzeczy (…) tak naprawdę jest ich więcej, niż zostało to upublicznione” – stwierdził polityk, odnosząc się do opublikowanych przez Pentagon w 2020 r. dwóch filmów wideo dokumentujących zaobserwowanie przez marynarzy i pilotów niezidentyfikowanych i dziwnie zachowujących się obiektów latających.

Jak stwierdził, przy zetknięciu się z niezwykłymi „zjawiskami powietrznymi”, służby zawsze szukają najbardziej prawdopodobnych wyjaśnień.

„Mówimy o obiektach, które były zaobserwowane przez marynarkę lub siły powietrzne albo obrazy z satelitów, które – szczerze mówiąc – wykonują działania, które trudne są do wyjaśnienia, ruchy które trudno powtórzyć, dla których nie mamy technologii. Albo podróżują z prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez gromu dźwiękowego” – przyznał.

Amerykańskie służby mają do końca pierwszej połowy roku opublikować raport na temat zaobserwowanych zjawisk. Taki obowiązek nakłada na nie zapis przemycony w ustawie zawierającej pakiet pomocowy dla gospodarki podpisanej w grudniu 2020 r.

Jak stwierdził Ratcliffe, dokument będzie zawierał przypadki „z całego świata”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • ( ˇ෴ˇ )

    23 marca, 2021 at 2:17 pm

    Cieniasyyy… Juncker spotykał się z przedstawicielami innych planet i przekazał Unii ich niepokój co do niesubordynacji Polski i Węgier.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk