PolskaPolicja z dumą donosi, że odzyskała skradziony sześć lat temu rower

Paweł Skutecki23 marca, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W czasie interwencji ws. pijanego do nieprzytomności mieszkańca Wrześni (woj. wielkopolskie) policjantki odzyskały rower skradziony w Poznaniu w 2015 r. – poinformował we wtorek oficer prasowy wrzesińskiej policji.

Oficer prasowy policji we Wrześni sierż. szt. Adam Wojciński przekazał, że w poniedziałek po godz. 19 funkcjonariusze prewencji interweniowali na ul. Słowackiego, gdzie przed blokiem leżał pijany mężczyzna, a obok niego rower.

Jak zaznaczył Wojciński, mężczyzna był w stanie tak silnego upojenia, że nie można było sprawdzić stanu jego nietrzeźwości za pomocą alkomatu. „Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Do ich przyjazdu nietrzeźwym zajęły się interweniujące policjantki” – podał.

„Po przejęciu mężczyzny przez ratowników, zaczął on z czasem odzyskiwać świadomość, co pozwoliło funkcjonariuszkom na sprawdzenie legalności posiadania przez mężczyznę roweru. I to był doby krok, ponieważ okazało się, że rower został skradziony w Poznaniu w 2015 roku” – opisał. Dodał, że właściciel roweru ocenił wartość straty na 1,8 tys. zł.

We wtorek 45-letni mieszkaniec Wrześni został przesłuchany, a sprawę wyjaśnienia kradzieży roweru przekazano policjantom z Poznania. „Odzyskany przez wrzesińskie policjantki rower zostanie zwrócony właścicielowi prawie po 6 latach od kradzieży” – podkreślił Wojciński.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • Vateusz I Kłamliwy

    24 marca, 2021 at 10:50 am

    Któreś ze złomowisk odwiedzili???

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 + 16 =