Policja z dumą donosi, że odzyskała skradziony sześć lat temu rower

Paweł Skutecki23 marca, 202112 min

W czasie interwencji ws. pijanego do nieprzytomności mieszkańca Wrześni (woj. wielkopolskie) policjantki odzyskały rower skradziony w Poznaniu w 2015 r. – poinformował we wtorek oficer prasowy wrzesińskiej policji.

Oficer prasowy policji we Wrześni sierż. szt. Adam Wojciński przekazał, że w poniedziałek po godz. 19 funkcjonariusze prewencji interweniowali na ul. Słowackiego, gdzie przed blokiem leżał pijany mężczyzna, a obok niego rower.

Jak zaznaczył Wojciński, mężczyzna był w stanie tak silnego upojenia, że nie można było sprawdzić stanu jego nietrzeźwości za pomocą alkomatu. „Na miejsce została wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Do ich przyjazdu nietrzeźwym zajęły się interweniujące policjantki” – podał.

„Po przejęciu mężczyzny przez ratowników, zaczął on z czasem odzyskiwać świadomość, co pozwoliło funkcjonariuszkom na sprawdzenie legalności posiadania przez mężczyznę roweru. I to był doby krok, ponieważ okazało się, że rower został skradziony w Poznaniu w 2015 roku” – opisał. Dodał, że właściciel roweru ocenił wartość straty na 1,8 tys. zł.

We wtorek 45-letni mieszkaniec Wrześni został przesłuchany, a sprawę wyjaśnienia kradzieży roweru przekazano policjantom z Poznania. „Odzyskany przez wrzesińskie policjantki rower zostanie zwrócony właścicielowi prawie po 6 latach od kradzieży” – podkreślił Wojciński.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

Leave a Reply

Koszyk