Niedzielski: rząd jeszcze się nie zaszczepił, bo respektuje reguły, które sam przyjął

Karol Kwiatkowski18 marca, 20212 min

Przedstawiciele rządu jeszcze się nie zaszczepili, ponieważ respektują reguły, które sami przyjęli – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do kwestii szczepienia rządzących w pierwszej kolejności.

„Zdecydowaliśmy się na pewne reguły dotyczące szczepień, które przede wszystkim mają chronić seniorów, bo to grupa narażona na najgorsze dolegliwości związane z przechorowaniem COVID-19. Ja tych reguł przestrzegam, szanuję i się do nich stosuję” – zaznaczył minister w Polsat News.

Zapytany, czy jeśli byłby taki pomysł, poparty przez opozycję, to jego zdaniem dobrze byłoby wprowadzić rozporządzenie mówiące o zaszczepieniu w pierwszej kolejności przedstawicieli rządu, Niedzielski stwierdził, że jeśli miałoby to kogoś przekonać do szczepień, byłoby to wartościowe rozwiązanie.

Minister zwrócił przy tym uwagę, że w czwartek w Polsce odnotowano ponad 25 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Ocenił też, że niekorzystanie ze skutecznego instrumentu ochrony przez COVID-19, jakim jest szczepionka, jest nierozsądne. (PAP)

Autor: Monika Zdziera

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk