Artykuł sponsorowanyKredyt hipoteczny – co to jest i jak z niego skorzystać?

Artykuł Sponsorowany18 marca, 20217 min

Kredyt hipoteczny to doskonały sposób na sfinansowanie kupna domu lub mieszkania. Zanim jednak udamy się do banku, powinniśmy dowiedzieć się, jakie są zasady udzielania takiego kredytu. Czy każdy może z niego skorzystać? 

Wybór kredytów jest obecnie naprawdę ogromny. Banki udzielają pożyczek na różne cele, charakteryzujące się odmiennymi warunkami umowy, czasem spłaty oraz wieloma innymi parametrami. Jedną z najpopularniejszych usług jest jednak nieustannie kredyt hipoteczny. To kredyt udzielany pod tak zwaną hipotekę. Możemy wziąć go na przykład w celu budowy domu lub kupna mieszkania. Wiele osób bierze też kredyt hipoteczny na działkę. Mówiąc krótko, jest to najprostszy sposób finansowania zakupu nieruchomości. W dzisiejszych czasach większość osób decydujących się na tak ważny krok, korzysta z takiej pożyczki. Jak uzyskać kredyt hipoteczny? Jakie warunki musimy spełnić, by został nam przydzielony?

Kredyt hipoteczny — na czym polega?

Kredyt hipoteczny jest jednym z najpopularniejszych produktów bankowych. Kojarzony jest przede wszystkim z kupnem nieruchomości — to zresztą bardzo dobry trop. Z pożyczki tej korzystają bowiem przede wszystkim osoby, które planują zakup własnego domu lub mieszkania. Kredyt hipoteczny na działkę, remont oraz przebudowę nieruchomości także może być świetnym rozwiązaniem. Dlaczego? To dość proste! Kredyt hipoteczny gwarantuje bardzo atrakcyjne warunki umowy. Atutem jest tu zarówno niskie oprocentowanie, jak i długi okres spłaty. Przy tej usłudze może wynosić on bowiem nawet kilkadziesiąt lat. Większość banków umożliwia rozłożenie rat na maksymalnie 30 lat.

Kredyt hipoteczny, jako usługa pożyczkowa, mocno różni się od innych oferowanych przez banki, ponieważ jej zabezpieczeniem jest hipoteka. Co to jednak właściwie oznacza? W związku z tym, że kredyt hipoteczny to pożyczka z długim terminem spłaty, ryzyko jej udzielenia jest znacznie większe, niż choćby przy kredycie gotówkowym. W końcu w ciągu tych kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat może się naprawdę wiele wydarzyć. Zabezpieczenie w postaci hipoteki pozwala bankowi przejąć nieruchomość w razie zaprzestania płacenia przez nas rat.

Kredyt hipoteczny — porównanie ofert

Obecnie wybór pożyczek i kredytów jest po prostu ogromny. Choć często na pozór może się wydawać inaczej, każda oferta jest zupełnie inna. Czasem nawet najdrobniejszy szczegół może zmienić wszystko. Powinniśmy zwracać uwagę na takie kwestie, szczególnie że mowa tu o pożyczce, którą będziemy spłacać przez wiele lat. Dlatego też bardzo ważne jest, abyśmy dokładnie weryfikowali parametry kredytów hipotecznych. W tym celu warto jednak skorzystać z zaawansowanych narzędzi. Porównywarka kredytów hipotecznych dostępna na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne zapewni nam dostęp do wszystkich aktualnych produktów bankowych. Co więcej, znajdziemy tam dokładny spis usystematyzowany według atrakcyjności ofert.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny na działkę, dom lub mieszkanie możemy uzyskać, jeśli spełniamy warunki określone przez bank. Na skorzystanie z takiej usługi mogą liczyć przede wszystkim osoby dysponujące zdolnością kredytową oraz posiadające stałe i stabilne źródło dochodu. Dużym plusem jest oczywiście także klarowna historia kredytowa.

Pierwszym krokiem do uzyskania kredytu hipotecznego, jest złożenie odpowiedniego wniosku. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dana oferta jest dla nas odpowiednia, koniecznie wejdźmy na www.totalmoney.pl. Znajdziemy tam listę pożyczek dopasowanych do interesujących nas parametrów. Co więcej, możemy skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami banków, korzystając z dostępnych na stronie formularzy.

 

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

siedemnaście + 1 =