PolskaWicepremier Gowin jest w szpitalu

Magdalena Targańska16 marca, 20213 min

Wicepremier Jarosław Gowin jest w szpitalu, jego stan jest stabilny – potwierdziła we wtorek PAP dyrektor biura komunikacji MRPiT Katarzyna Zawada. Dodała, że minister rozwoju, pracy i technologii jest w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Resort potwierdził w rozmowie z PAP, że wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii jest w szpitalu, do którego trafił „w związku z zarażeniem koronawirusem”.

„Wicepremier Gowin jest w szpitalu, jego stan jest stabilny, jest w ciągłym kontakcie ze współpracownikami z resortu” – powiedziała Zawada.

„I mnie w końcu dopadło… Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!” – napisał w niedzielę na Twitterze wicepremier Gowin.

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP, że wicepremier jest chory na Covid-19 i wskazał, że będzie pracował zdalnie. Jednocześnie przekazał, że minister Gowin w środę przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa; jego wynik był negatywny.

Gowin z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca; spotkał się m.in. z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

Jako pierwsze nieoficjalne informacje o tym, że Gowin przebywa w jednym z warszawskich szpitali, podało RMF FM. (PAP)

 

autor: Magdalena Jarco

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − 14 =