Kolejna obrotowa pani ekspert: przekonuje do szczepionki koncernu AstraZeneca, a brała od niego pieniądze

Paweł Skutecki16 marca, 202182 min

Maciej Pawlicki, niezależny dziennikarz, opublikował dzisiaj informację na temat profesor Mastalerz-Migas. Według jego informacji konsultant krajowy do spraw medycyny rodzinnej dzisiaj usilnie namawia do kontynuowania szczepień produktem koncernu AstraZeneca, a jeszcze niecały rok temu… była związana umową z tą firmą. Według red. Pawlickiego sprawą zajmie się prokuratura. 

Profesora Agnieszka Mastalerz-Migas regularnie występuje w największych mediach namawiając do kontynuowania szczepień przeciwko COVID-19 preparatem firmy AstraZeneca, mimo że wiele krajów Europy wstrzymało użycie tej szczepionki. Według niej, państwa takie jak Holandia, Włochy czy Niemcy postąpiły nierozważnie, bo szczepionka jest „pod czujną obserwacją, zdarzyło się coś, co występuje realnie w dwóch przypadkach na milion zaszczepionych”. „Gdybym miała rekomendować to szczepienie dzisiaj, jak najbardziej rekomendowałabym, żeby się szczepić” – powiedziała w TVN. 

„W sytuacji wstrzymania szczepień szczepionką AstraZeneca przez większość Europy, konsultant krajowy ds. Medycyny rodzinnej zapewnia, że jest ona „bezpieczna” i namawia, by się nią szczepić, nie informując, ze pobiera wynagrodzenie od jej producenta. Zgłaszam do prokuratury” – napisał Maciej Pawlicki.

Udostępnij:

Paweł Skutecki

8 comments

 • Patryk

  16 marca, 2021 at 3:04 pm

  Dlaczego nikt nam nie mówi, jak mamy suplementować się w oczekiwaniu na te cudowne szczepionki. Cały czas wałkowany jest temat maseczek. Ale jak wzmocnić organizm na wypadek ataku wirusa?

  Reply

  • Kriss

   17 marca, 2021 at 7:14 am

   Fajki idziesz i kupujesz na legalu. Bo przecież one organizm wzmacniają ? Że ludziom nic tam w czasce nie dzwoni.

   Reply

 • Jakub

  16 marca, 2021 at 3:43 pm

  Może by pan jako dziennikarz sprawdził ze pani prefesor prowadzila kiedys wyklad dla tej firmy i za to otrzymała wynagrodzenie? Pan wie ze lekarze prowadzą działalność naukową, edukacyjną? Czy tylko Rydzyk moze edukowac spoleczenstwo?? I jaki zwiazek ma praca dla firmy rok wczesniej przed pandemią z polecaniem szczepienia? Szczepionką astrazeneca wyszczepilo się 5 mln ludzi, sadzi Pan ze to są debile ktorzy dali sie zmanipulowac? Swiat bez szczepień to czarny scenariusz, ospa, tezec, wscieklizna, odra, polio, wzw b… Pan realnie szkodzi ludziom pisząc takie bzdury. Pana powinno sie zglosic do prokuratury.

  Reply

  • Hofer

   16 marca, 2021 at 8:17 pm

   Jakubie! Realnie szkodzisz pisząc takie komentarze, czyżbyś był debilem który dał się zmanipulować? Doprawdy nie wiesz, co to konflikt interesów?

   Reply

 • Joanna

  16 marca, 2021 at 6:22 pm

  Pan redaktor powinien się teraz spodziewać wezwania do prokuratury. Naprawdę nie można być tak naiwnym, żeby publicznie kogoś pomawiać i oczekiwać, że nie będzie reakcji.

  Reply

  • Hofer

   16 marca, 2021 at 8:24 pm

   Joanno! Przedstawianie faktów to nie pomówienia, a z tą prokuraturą to wyluzuj, bo nikt się nie wystraszy Twoich pohukiwań.

   Reply

 • Jan

  18 marca, 2021 at 12:05 pm

  Myślę że umowa o prace wciąż aktualna, niekoniecznie w formie pisemnej. Natomiast „niezależna prokuratura” i „niezawisłe sądy” w tym pięknym kraju na pewno to sprawdzą.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk