Lekarz o ograniczeniu zabiegów planowych: Czeka nas ileś tam tysięcy kolejnych zgonów nadmiarowych

Dzisiaj rządzący ograniczają zabiegi planowane przez kilka miesięcy, pozwalają sobie na to tłumacząc wszystko walką z pandemią. Statystyki pokazały, że takie działania, to 50 czy 70 tysięcy nadmiarowych zgonów – mówi dla Polska Times Krzysztof Bukiel, lekarz, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Krzysztof Bukiel, lekarz, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy udzielił we czwartek wywiadu dla Polska Times.

Lekarz został zapytany co oznacza dla pacjentów zalecenie NFZ, by szpitale przestały wykonywać zabiegi planowe lub odkładały je w czasie.

– Dalej czeka nas ileś tam tysięcy kolejnych zgonów nadmiarowych, to wiadoma sprawa. Kiedyś zarzucono nam, że to niemoralne, nieetyczne, bo lekarze chcieli strajkować w publicznej ochronie zdrowia. Nasz strajk polegał na ograniczeniu planowych zabiegów – mówiono wtedy, że nie można przez tydzień ograniczyć liczby wykonywanych zabiegów, bo to będzie katastrofa. Dzisiaj rządzący ograniczają je przez kilka miesięcy, pozwalają sobie na to tłumacząc wszystko walką z pandemią. Jestem tym strasznie wzburzony. Statystyki pokazały, że takie działania, to 50 czy 70 tysięcy nadmiarowych zgonów. Ci ludzie zmarli nie z powodu COVID-19, bo z powodu samego koronawirusa, jak podało ministerstwo zdrowia, zmarło 5 tysięcy osób, a w związku z zakażeniem zmarło kolejnych 40 tysięcy. Ale, powtarzam, bezpośrednio z powodu tylko i wyłącznie wirusa życie straciło 5 może 6 tysięcy osób. Więc wychodzi na to, że 50 tysięcy ludzi poszło na śmierć, żeby 5 tysięcy mogło żyć. To jest jakaś katastrofa! – podsumował Bukiel.

Źródło: Polska Times.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • ( ˇ෴ˇ )

  14 marca, 2021 at 8:56 pm

  Władza, mając pełną wiedzę o skutkach swojego działania, realizuje konsekwentnie, wspólnie i w porozumieniu plan, który otrzymała do wykonania.

  Skutki tych działań są ludobójstwem o skali porównywalnej z ludobójstwem Hitlera, który w Auschwitz mordował obywateli polskich w liczbie ca 90 tys. rocznie. Moraver wymordował w 2020 ok. 100 tys. osób.

  Hitlera uznano za zbrodniarza wojennego, z zawodu był malarzem pokojowym. Morawer jest zbrodniarzem pokojowym! Czy zawiśnie po Norymberdze 2.0?

  Czy ten skretyniały naród będzie w stanie osądzić człowieka odpowiedzialnego za śmierć setek tysięcy ludzi!?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk