Artykuł sponsorowanySentymentalne powroty

Artykuł Sponsorowany11 marca, 20215 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Różne powody stoją za tym, że wyjeżdżamy za granicę. Niemałą w tym rolę odgrywają względy ekonomiczne. W poszukiwaniu więc pracy udajemy się na Zachód. Najczęściej do Niemiec i Holandii. Spędzamy tam sezon lub zostajemy na dłużej. Jednak w końcu nadchodzi moment, w którym postanawiamy wrócić do ojczyzny. Jeżeli powracamy na stałe, wtedy przygotowujemy się do takiej decyzji dłużej. A kiedy tylko korzystamy z urlopu lub wolnego weekendu, wtenczas powrót planujemy krócej, choć także z odpowiednim wyprzedzeniem. Trzeba przecież m.in. zdecydować, jaką wybrać formę transportu. Jedną z możliwości oferują firmy przewozowe.

Powroty do Polski – zawsze z uśmiechem

Busy do Polski są wysyłane codziennie. Trudnią się tym rozmaite firmy. Jest ich na rynku dużo, w związku z tym przygotowują bogate oferty, aby przyciągnąć klientów, o których wzajemnie konkurują. Niektórzy przewoźnicy ograniczają swoją działalność do jednego lub co najwyżej kilku regionów. Dużym zainteresowaniem wyjazdami zagranicznymi – zwłaszcza do Niemiec – cieszą się zachodnie terytoria Rzeczypospolitej, na przykład Śląsk (Dolny, Górny i Opolski). Dlatego liczni przedsiębiorcy skupiają się na tych ziemiach. Są i takie firmy przewozowe – choć występują rzadziej – które prężnie działają we wszystkich polskich województwach. Obszar, do którego docierają dane busy ma znaczenie, kiedy podróżny decyduje się na powrót do kraju. 

Busy z Niemiec do Polski przemierzają rozmaite drogi. Wyruszają ze wszystkich landów w Niemczech i kierują się do polskich województw. Wielu Polaków zamieszkuje w Berlinie lub przebywa w nim tymczasowo, dlatego nierzadko firmy proponują przewozy ze stolicy Niemiec. Niektórzy podróżni opuszczają Bawarię, najbogatszy region zachodniego sąsiada, i przeważnie postanawiają pojechać do Polski z Monachium które słynie choćby z pięknego Placu Mariackiego.

Busy z Holandii do Polski mają do pokonania nieco dalsze drogi. Przecież, aby dotrzeć do ojczyzny z Niderlandów, należy najpierw przejechać wszerz Niemcy. Tutaj najliczniejsze przejazdy organizowane są z takich miast, jak Amsterdam, Rotterdam czy Haga.

Obok Holandii znajduje się niewielkie (chodzi o obszar) państwo, wspólnie z nią i Luksemburgiem tworzą znacznie większy region: Beneluks.

Busy z Belgii do Polski nierzadko witają na swych pokładach pasażerów postanawiających zacząć podróż w stolicy ojczyzny van Damme’a, czyli z malowniczej Brukseli, słynącej chociażby z fontanny uformowanej na podobieństwo siusiającego chłopczyka, która chętnie odwiedzana jest przez turystów.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście − dwa =