USA/ Buteleczka po pierwszej szczepionce trafiła do muzeum

Karol Kwiatkowski11 marca, 20212 min

Buteleczka po pierwszej szczepionce przeciwko koronawirusowi, którą podano w Stanach Zjednoczonych, trafiła do Narodowego Muzeum Historii Amerykańskiej w Waszyngtonie – poinformowały w środę wieczorem czasu lokalnego władze tej placówki.

W buteleczce znajdował się preparat opracowany wspólnie przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer i niemiecką firmę biotechnologiczną BioNTech.

Pierwszą osobą zaszczepioną w USA przeciwko koronawirusowi była pielęgniarka Sandra Lindsay. 14 grudnia 2020 roku, w Nowym Jorku, podano jej z tej buteleczki pierwszą dawkę szczepionki.

To niewielkie szklane naczynie będzie częścią dużej ekspozycji poświęconej historii medycyny. Na wystawie znajdą się m.in. sprzęt medyczny wykorzystywany do szczepień, strój ochronny Sandry Lindsay i jej szpitalny identyfikator.

„Te historyczne przedmioty dokumentują przede wszystkim nadzieję milionów ludzi, że można przetrwać kryzys spowodowany przez koronowirusa” – powiedziała szefowa waszyngtońskiego muzeum Anthea Hartig

Z powodu pandemii Narodowe Muzeum Historii Amerykańskiej jest obecnie zamknięte, ale cały czas przygotowuje się do ponownego otwarcia, już z nową ekspozycją poświęconą historii medycy, w tym także walce z epidemią koronawirusa. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk