Sachajko (Kukiz’15): chcemy podpisać z PiS deklarację programową

Karol Kwiatkowski11 marca, 20213 min

Chcemy podpisać z Prawem i Sprawiedliwością deklarację programową – poinformował w czwartek poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15-Demokracja Bezpośrednia). Mam nadzieję, że PiS w tej kadencji Sejmu będzie chciało korzystać z naszych pomysłów, które w ubiegłej kadencji już składaliśmy – dodał.

Sachajko pytany w czwartek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy rozmowy Pawła Kukiza z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim dotyczą poszerzenia koalicji rządzącej o Kukiz’15 odpowiedział: „Nie, takich rozmów nie ma”.

„Chcemy podpisać z Prawem i Sprawiedliwością jakąś taką deklarację programową, aby nie tylko referenda, jednomandatowe okręgi wyborcze, ale również ustawa antykorupcyjna była, aby byli sędziowie pokoju, o których mówimy już wiele lat” – poinformował polityk Kukiz’15.

„Mam nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość w tej kadencji Sejmu będzie chciało korzystać z naszych pomysłów, które w ubiegłej kadencji już składaliśmy” – powiedział Sachajko.

Na pytanie, czy jest już blisko do podpisania tej deklaracji Sachajko odparł: „Zobaczymy. Te rozmowy cały czas trwają. Ja wczoraj również byłem na rozmowach z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, żeby ustalić szczegóły na co w tej kadencji PiS wyrazi zgodę” – zaznaczył polityk.

„Nie wyprzedzajmy faktów, żeby tego nie popsuć. Aczkolwiek tak, jak mówiłem wydaje mi się, że wszystko jest na dobrej drodze. Polska i Polacy zasługują na reformy. Tu trzeba po prostu pomagać rządowi, a nie zachowywać się jak totalna opozycja, która zachowuje się jak partyzantka, co pewien czas próbuje, gdzieś tam ugryźć” – powiedział Sachajko.

„I tu chyba zasługuje na przytoczenie słów pana Andrzeja Olechowskiego założyciela Platformy, który mówi, że Platforma w tej chwili jest bezideowa, nie ma pomysłu na Polskę” – dodał poseł. (PAP)

autor: Edyta Roś

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk