PolskaMinister zdrowia: w piątek podpiszę rozporządzenie ograniczające świadczenie teleporad

Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

– Teleporada czasami ma funkcjonalny wymiar, gdy musimy tylko otrzymać receptę lub gdy nie potrzeba fizycznego kontaktu z lekarzem. Powinna mieć stałe, ale nie dominujące, miejsce w „arsenale środków” – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News. Jak dodał, w piątek podpisze rozporządzenie ograniczające świadczenie teleporad.

Bogdan Rymanowski, prowadzący program, zapytał ministra, czy to prawda, że w rządzie jest „głównym przeciwnikiem” sprowadzenia chińskiej szczepionki do Polski. Niedzielski odpowiedział, iż „odpowiada za zdrowie i bezpieczeństwo Polaków”, więc będzie pilnował, by używane w naszym kraju preparaty były przebadane i przetestowane.

– To mój zakres odpowiedzialności. Różne pomysły będę weryfikował, czy zapewniają bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – zapewnił.

Następnie minister poinformował, że w piątek podpisze rozporządzenie ograniczające zakres teleporad świadczonych przez lekarzy. Jak zastrzegł, pacjenci nadal będą mieli możliwość kontaktu online z lekarzem, jeżeli zechcą.

– Teleporada czasami ma funkcjonalny wymiar, gdy musimy tylko otrzymać receptę lub gdy nie jest potrzebny fizyczny kontakt z lekarzem – wytłumaczył.

Jego zdaniem, „to czas, aby przywracać normalne, standardowe leczenie”. – Lecz teleporada powinna mieć stałe miejsce w „arsenale środków”, ale nie dominujące – uznał.
Źródło: Polsat News

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × 2 =