Dr Hałat o „paszportach szczepień”: Haniebna jest tego rodzaju segregacja sanitarna

W marcu Komisja Europejska przedstawi propozycję stworzenia unijnych cyfrowych paszportów szczepień – poinformowała w poniedziałek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

„Jeśli chodzi o pytanie, jak mógłby wyglądać zielony cyfrowy paszport: w marcu przedstawimy wniosek legislacyjny” – powiedziała von der Leyen podczas wideokonferencji z niemieckimi europosłami w Parlamencie Europejskim.

– Żądanie zaświadczenia o tzw. zaszczepieniu przeciwko COVID-19 nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia w medycynie opartej na dowodach – zauważa w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Zbigniew Hałat, epidemiolog. – Haniebna jest tego rodzaju segregacja sanitarna, podział na ludzi zupełnie ubezwłasnowolnionych albo poddanych eksperymentowi medycznemu o bardzo wątpliwych korzyściach, a przy tym o znanych już ciężkich następstwach, ze zgonami na czele – podkreśla.

Certyfikaty, zwane często paszportami, jakie wydaje się osobom zaszczepionym przeciw Covid-19, mogą potencjalnie wyłączyć je spod części restrykcji, jednak w wielu krajach postrzegane są jako dyskryminujące. Zaświadczenia takie działają od tygodnia w Izraelu.(PAP, Nasz Dziennik)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Piter

  10 marca, 2021 at 9:29 am

  Książka szczepień dla marynarzy
  Szczepienia obowiazkowe przeciw:
  cholera, żółta febra, polio = obowiazkowe
  Po co paszporty szczepień?
  Po co reklama jesli szczepienie bedzie obligatoryjne.
  Nb. Pandemos=YES
  Pandemija=NO

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk