Grzesiowski: we wrześniu może wystąpić czwarta fala

Trzeba szykować się na to, że we wrześniu może wystąpić czwarta fala – mówił w Radiu ZET, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski.

– Regionalizacja zarządzania pandemią w tak dużym kraju, jak Polska to jest konieczność! Tylko znów mamy decyzje bardzo spóźnione i oparte na działaniu 0-1, czyli całe województwo a nie powiaty, pół Polski a nie wybrane województwa – stwierdził Grzesiowski.

Jeżeli w Polsce będzie dominował brytyjski wariant wirusa […] za 2-3 tygodnie zobaczymy 25 tys. zachorowań dziennie – dodał lekarz.

Ekspert był również pytany o wypowiedź głównego doradcy premiera prof. Andrzeja Horbana, który w Polsat News stwierdził, że będziemy mieli 2,5 miesiąca nasilonej epidemii a potem koniec kłopotów.

– Chciałbym bardzo, żeby prof. Horban podzielił się swoją tajemną wiedzą. Dotychczasowe doświadczenia mówią o tym, że cykl jednej fali to ok. 3 miesiące. Jeżeli byśmy zaczęli mierzyć początek fali z początkiem lutego, to trzecia fala koronawirusa będzie trwała do końca kwietnia – podsumował dr Grzesiowski.

Trzeba szykować się na to, że we wrześniu może wystąpić czwarta fala

– ocenił dr Paweł Grzesiowski.

Uważam, że wirus zostanie z nami na długie lata, bo nie bardzo widzę powód, żeby zniknął

– prognozował w Radiu ZET.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Marcin

    2 marca, 2021 at 8:58 am

    „Trzeba szykować się na to, że we wrześniu może wystąpić czwarta fala – mówił w Radiu ZET, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski.”

    To niech pan ekspert powie gdzie jest grypa sezonowa…
    A nie tylko fale i fale…

Leave a Reply

Koszyk