Minister zdrowia poddał się samoizolacji

Paweł Skutecki22 lutego, 202133 min

Po tym, jak dowiedziałem się, że minister Michał Dworczyk ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, poddałem się samoizolacji; teraz czekam na informacje i decyzje z sanepidu – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował w poniedziałek za pośrednictwem Twittera, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będzie pracował w trybie zdalnym.

Niedzielski, który w piątek uczestniczył wraz z Dworczykiem w konferencji prasowej, o swoje zdrowie pytany był w „Gościu Wiadomości” TVP. „Z moim zdrowiem wszystko w porządku, natomiast rzeczywiście, jak tylko dowiedziałem się o tym, że pan minister Dworczyk ma pozytywny wynik testu, nie czekając na nic, zabrałem się szybko do domu i żeby nie narażać współpracowników na ewentualne konsekwencje zakażenia po prostu dokonałem pewnej samoizolacji” – wyjaśnił minister.

Jak zaznaczył, teraz czeka na informacje i dalsze decyzje ze strony sanepidu.

Szef resortu zdrowia zwrócił się przy tej okazji z apelem, aby pierwszą każdy w reakcji na informację o tym, że ktoś bliski z otoczenia jest zakażony, również poddał się samoizolacji i czekał na decyzje sanepidu. To sanepid, jaka wskazał, przeanalizuje jakie były warunki tego kontaktu.

Niedzielski zwrócił uwagę, że podczas konferencji wraz z szefem KPRM znajdowali się w odległości mniej więcej pół metra przez ponad 40 minut, a przed jej rozpoczęciem omawiali szczegóły. „Ten kontakt oczywiście odbywał się w maseczce, ale trwał trochę czasu” – dodał. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

Udostępnij:

Paweł Skutecki

3 comments

 • jakub

  22 lutego, 2021 at 8:42 pm

  kabaret? Bareja? nie …rzeczywistość!!! to straszne

  Reply

 • ( ˇ෴ˇ )

  22 lutego, 2021 at 8:49 pm

  W maseczce, ale czy w myceczce? Bo cuś tak mnie siem wydawa, że po oczku Kałczyńskiego do Izraela, to wy wszyscy tam możecie podpadać pod izolację. Chyba, że samokrytyka.

  Reply

 • Hofer

  23 lutego, 2021 at 12:20 pm

  Lepiej byłoby jakby poddał się samoeutanazji.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk